Gmina Chojnice zdobyła pieniądze na odnawialne źródła energii na domach mieszkańców

182 mieszkańców gminy Chojnice w przyszłym roku będzie korzystało z ogniw fotowoltaicznych i pozyskiwało energię ze słońca. Gmina – w pięknym stylu – zdobyła środki na odnawialne źródła energii.

Montaż paneli na dachach rozpocznie się w przyszłym roku. Wójt szacuje, że ta inwestycja w domach zwróci się w rachunkach za prąd już po kilku latach.   |  fot. arch.

W pięknym stylu, gdyż na ponad 200 wniosków gmina Chojnice znalazła się na 6 miejscu. Dofinansowanie uzyskają łącznie 24 wnioski. Gmina Chojnice była liderem projektu „Słońce źródłem pozyskiwania energii” i stworzyła go wspólnie z gminami Brusy, Czersk, Karsin i Konarzyny. Dzięki temu udało się pozyskać aż 85 proc. dofinansowania na kwotę aż 9,5 mln zł.

Środki zostaną rozdysponowane według wielkości gmin – do gminy Chojnice trafi z tej puli 2,7 mln zł, trochę więcej będzie dla Czerska – blisko 3 mln zł, Brusy otrzymają 2,2 mln zł, a Konarzyny 0,7 mln zł. - Średnio wsparcie kwotą 15 tys. zł otrzyma w gminie Chojnice 182 mieszkańców. Mamy nadzieję, że może będą oszczędności i załapią się kolejne osoby z listy rezerwowej – mówi zadowolony wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański.

Mieszkańcy będą musieli pokryć 15 proc. kosztów oraz 8 proc. VAT od całości.

(olo)

Zapisz

 1. 9 sierpnia 2018  15:38   Uroki socjalizmu (1)   uosho

  Tak oto socjalizm zaczął kłaść ludziom panele na domach w sytuacji, gdy inni nawet domu nie mają. Dokąd ten świat zmierza...

  0
  1
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 2. 28 lipca 2018  22:39   Panie Burmistrzu Chojnic   kld6003

  Panie Burmistrzu Chojnic może także w mieście nie oglądając się na programy rządowe zapoczątkowuje ktoś ochronę naszego zdrowia z ekologicznych źródeł. Jest do wzięcia tyle pieniędzy. Można żyć w zdrowym i czystym środowisku. Wystarczy tylko zainspirować urzędników. Brawo dla wójta. Kolejny raz wyprzedził Burmistrza

  4
  0
  Odpowiedz