Gmina Chojnice zakupiła 300 maseczek ze swoim logo

- Trafią one, jako symboliczna forma podziękowania, do tych wszystkich osób, które otwierając własne serca, szyjąc maseczki po domach, przeznaczając na to całe dnie, setki godzin, poświęciły się dla innych - wyjaśnia Zbigniew Szczepański.

Maseczki zamówione przez urząd, oraz te szyte przez GOK, wójt Zbigniew Szczepański zaprezentował podczas wczorajszej, pierwszej po luzowaniu obostrzeń, konferencji prasowej.   |  fot. A. Zajkowska

Mimo, że wzory na maseczkach bywają dzisiaj bardzo spektakularne w Gminie Chojnice postawiono na prostotę. Maseczki zamówione przez urząd są w stonowanym kolorze, a ich bok zdobi tylko białe logo chojnickich obszarów wiejskich. Zakupione 300 sztuk przede wszystkim rozdane zostaną wśród tych mieszkańców gminy, którzy od początku trwania pandemii koronawirusa włączali się w bezpłatne, bezinteresowne szycie maseczek dla innych.

- Taka pierwsza cenna inicjatywa szycia maseczek rodziła się pod egidą pani dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, pani Justyny Rząski. Wiele osób, pracowników GOK, seniorów z nimi współpracujących podjęło się tej misji. Szyli dla potrzeb służby zdrowia, przychodni wiejskiej Gminy Chojnice, dla szpitala chojnickiego. Potem do akcji przystąpiły inne stowarzyszenia, inne grupy inicjatywne, na czele z radnym i sołtysem Lichnów, Zbyszkiem Nojmanem. Dużą operatywnością w tym temacie wykazała się również radna i sołtys Pawłowa, Bożena Borowicka - mówi Zbigniew Szczepański.

Maseczki otrzymają również sołtysi, pracownicy samorządowi Gminy Chojnice, dyrektorzy szkół oraz gminni radni.

Anna Zajkowska