Głosuj na projekty społeczne w Chojnicach i okolicach!

Mieszkańcy regionu mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”.

Mieszkańcy regionu mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”.

W regionie konkurują ze sobą: Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Debrznie oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Chojnice Akolada.

Każdy, nawet najmniejszy gest ma znaczenie

W IV edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty, w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. Oznacza to, że Tesco wraz z Fundacją Tesco przekażą aktywnym mieszkańcom łącznie 1 125 000 złotych na realizację 375 projektów wpływających na poprawę życia lokalnych społeczności.

Dotychczasowe trzy edycje programu przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Zaangażowanie uczestników, ich pomysłowość i znajomość wyzwań występujących w lokalnym otoczeniu upewniają nas, że to co robimy ma sens. W Tesco wierzymy, że małe gesty składają się na trwałe zmiany, dlatego w tej edycji postanowiliśmy w każdym mikroregionie przyznać nie jeden, a trzy granty. To nasze podziękowanie i zachęta dla mieszkańców do zmieniania świata na lepsze – opowiada Katarzyna Michalska - Miszczyk Prezes Fundacji Tesco.

Liczy się każdy głos!

Od 7 maja klienci Tesco mogą głosować na – ich zdaniem – najatrakcyjniejsze i najbardziej potrzebne projekty w okolicy. Wystarczy do 4 czerwca zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. W Chojnicach i okolicach rywalizują ze sobą: 

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach

Projekt Biblioteki to stworzenie przytulnego kącika z sofą, stolikami zabaw, grami planszowymi, w którym dorośli, dzieci i młodzież miło spędzą czas. To idealne miejsce spotkań dla seniorów oraz gdzie rodzice będą mogli poczytać książki, prasę, oczekując na swoje pociechy uczestniczące w zajęciach lub pobawią się z nimi  w miejscu zaaranżowanym specjalnie dla nich. Młodzież będzie miała nareszcie swoje miejsce, w którym odrobi lekcje, poczeka na autobus czy zagra z kolegami w gry planszowe.    

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Debrznie

Projekt „Kuźnia Artystów” chce zapewnić podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Człuchowie możliwość atrakcyjnego spędzania czasu wolnego. Celem projektu jest wspieranie wydarzeń teatralnych, plastycznych i integracyjnych o zasięgu lokalnym wspólnie z wychowankami  Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Debrznie. Realizacja projektu stworzy możliwość nawiązywania nowych znajomości i będzie sprzyjać integracji międzypokoleniowej.

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Chojnice Akolada

Projekt jest odpowiedzią na problem małego dostępu do zajęć z zakresu nauk ścisłych dla dzieci z małych wsi. Wynikiem tego jest ich mała wiedza i zainteresowanie tymi dziedzinami nauki, a co za tym idzie mniejsze szanse na polu dalszej edukacji i pracy. Głównym celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych dzieci z gminy Chojnice z zakresu nauk ścisłych. Cel ten zostanie osiągnięty przez organizację cyklu innowacyjnych zajęć w Lotyniu–warsztatów i pokazów naukowych i wyjazdu do Młyna Wiedzy. Na wymienione projekty można głosować w sklepach w następujących miejscowościach: Chojnice, Człuchów.

Razem możemy więcej!

W dotychczasowych trzech edycjach programu Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło ponad 400 lokalnych inicjatyw, przekazując na ich realizację 2,15 mln złotych. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę projektów, na które można głosować w IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy

Partner strategiczny, merytoryczny

Tesco Polska jest czołową siecią sklepów samoobsługowych na polskim rynku z ponad 400 sklepami, od hipermarketów po małe osiedlowe supermarkety. Firma zatrudnia około 25 tys. osób i oferuje klientom produkty ponad 3700 polskich dostawców. Co tydzień sklepy Tesco odwiedza ponad 5 milionów klientów. Firma od lat konsekwentnie angażuje się w działania społeczne prowadząc programy edukacyjne (np. „Od uprawy do potrawy”), promując zdrowy styl życia oraz podejmując wiele inicjatyw społecznych takich zbiórki żywności czy walka z marnowaniem żywności. Więcej informacji: www.tesco.pl

Agnieszka Michalik

Zapisz

  1. 9 maja 2018  06:02   A gdzie MKS   Kosmit

    A gdzie MKS

    0
    1
    Odpowiedz