Gdzie ukryć sejf w domu? - Nietypowe miejsca

Posiadanie sejfu w domu jest coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. Złodzieje najczęściej wchodzą do budynków w okresie zimowych i letnich wyjazdów domowników.

Sejf w domu to już nie tylko widok kojarzący się z zamożnym właścicielem rezydencji, ale codzienność. Według ekspertów każdy z nas powinien mieć w domu chociaż jeden sejf – dla bezpieczeństwa.   |  fot. nad.

Czasami włamywacze potrafią długi czas obserwować posesje i śledzić zwyczaje mieszkańców, by móc wejść do domu niepostrzeżenie. Nic dziwnego, że użytkownicy coraz chętniej sięgają po wysokiej klasy skrytki chroniące przed włamaniami, pożarem i zalaniem. Istotną kwestią, po zakupie sejfu jest jego umiejscowienie. Warto znać nietypowe miejsca instalacji skrytek, by były niewidoczne na pierwszy rzut oka.

Sejf w podłodze lub w ścianie 

Ściany i podłogi są idealnymi miejscami do zamontowania sejfu. Nie chodzi jedynie o miejsce za obrazem, jak w większości filmów kryminalnych. Warto wykorzystać dostępne wnęki, a na etapie projektowania domu, zaplanować ukrytą przestrzeń dla sejfu. Złodzieje najczęściej sprawdzają szuflady i schowki znajdujące się blisko drzwi wejściowych. Często też przeszukują sypialnię i gabinet, ale czy sprawdzają spiżarnię? Dobrym pomysłem jest ukrycie sejfu w nieoczywistym pomieszczeniu - łazienka, kuchnia, spiżarnia. Sejfy ścienne można łatwo zasłonić szafkami, a podłogowe dywanem.  

Szuflada z podwójnym dnem 

Sejf w szufladzie wydaje się oczywistym rozwiązaniem, które łatwo odgadnąć. Co innego, skrytka w szufladzie z podwójnym dnem! Złodzieje mają zazwyczaj kilka minut, by sprawdzić najpopularniejsze miejsca przechowywania kosztowności, nie będą sprawdzać dokładnie każdej szafki. Taką szufladę można zamontować w gabinecie albo w mniej oczywistym pomieszczeniu – w łazience. Tak naprawdę miejsce montażu sejfu zależy od wyobraźni użytkownika. Ważne jest, by skrytka była wysokiej klasy i posiadała niezbędne certyfikaty. Dla większego bezpieczeństwa można wybrać model z podwójnym dnem dostępny na: https://www.hartmann-tresore.pl/ lub cichym alarmem, który wezwie odpowiednie służby w przypadku otwarcia skrytki.  

Fałszywy schowek 

Sejf można ukryć w pokoju dziecięcym albo na strychu. Warto wtedy umieścić go w skrzyni przypominającej kosz na zabawki. Dla większego bezpieczeństwa należy przykryć go miękkim kocykiem i obłożyć kilkoma pluszakami. Złodziej na pewno nie zorientuje się, że ma do czynienia z sejfem. Nietypowe miejsca ukrycia sejfu mają to do siebie, że są po prostu nieoczywiste.

Jeśli zaplanujemy miejsce na skrytkę w obudowie wanny albo przy muszli klozetowej również będzie to dobre, oryginalne rozwiązanie. Złodziej na pewno nie zajrzy też do lodówki albo do klatki wentylacyjnej. Warto wziąć pod uwagę nieoczywiste lokalizacje sejfu, bo są one dodatkowym walorem zwiększającym bezpieczeństwo skrytki. 

(mat. partnera)