Gdzie mogą przydać się metalowe meble?

Najpopularniejszymi meblami, które zna przeciętny Kowalski, są meble wykonane z drewna lub płyty wiórowej. Posiadają one szereg wykończeń: od okleiny po forniry. Umieszczamy je w domach, biurach, w przestrzeni publicznej.

Meble wykonane z metalu znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagana jest ich solidność oraz inne cechy.   |  fot. nad.

Czy metalowe meble mogą być dla nich konkurencją? Gdzie można ich użyć?

Meble do zadań specjalnych

Metalowe meble, wykonywane są zazwyczaj z wysokiej jakości blachy. Część z nich jest ocynkowana, inne kwasoodporne, jeszcze inne malowane farbą proszkową. Każde wykończenie nadaje meblowi innych cech, które przydają się podczas użytkowania. Śmiało można powiedzieć, że metalowe meble to wyposażenie do zadań specjalnych. Nie ustawimy ich raczej w naszym domu, gdzie nie panują trudne warunki i nie będą intensywnie użytkowane.

W jakich miejscach możemy wykorzystać metalowe meble

Tego typu wyposażenie najczęściej wybierane jest do:

Magazynów – tutaj klienci stawiają przede wszystkim na metalowe regały, które posiadają stabilną konstrukcję oraz duży udźwig. Dzięki temu można uporządkować towar lub dokumenty w archiwum.

Biur – w tym przypadku klienci wybierają szerokie spectrum mebli. Są to wytrzymałe biurka, które często znajdują się np. w halach produkcyjnych i są intensywnie eksploatowane. Szafy aktowe przeznaczone są to przechowywania dokumentacji. Zapewniają one ochronę dokumentów nie tylko przed wzrokiem osób niepowołanych, ale też przed działaniem czynników zewnętrznych, jak wilgoć czy ciepło. Szafy pancerne, ustawiane w gabinetach mogą skrywać broń, gotówkę lub bardzo ważne dla firmy dokumenty. Odpowiednie zamki zapewniają bezpieczeństwo przedmiotom umieszczonym wewnątrz.

Warsztatów – praca z narzędziami potrafi uszkodzić nie jedno biurko czy szafkę. Warto więc postawić na coś wytrzymalszego. Tu świetnie spisują się metalowe meble w postaci wspomnianych biurek, szafek, stołów, skrytek czy wózków na narzędzia.

Gabinetów lekarskich – to miejsce, które jest nie tylko intensywnie eksploatowane. Meble dobrane do gabinetu lekarskiego powinny być łatwe do utrzymania w czystości, odporne na dezynfekcję oraz powinny pozwolić na zabezpieczenie leków oraz wrażliwych danych pacjentów. Tu sprawdzą się biurka, kozetki, metalowe szafki oraz szafy aktowe.

Restauracji – metalowe meble kuchenne to strzał w dziesiątkę dla osób, które na poważnie myślą o rozwoju w branży gastronomicznej. Wykonane są z blachy kwasoodpornej, którą łatwo utrzymać w nienagannej czystości.

Szatni – niezależnie od tego czy jest to szatnia w zakładzie pracy, czy może na siłowni. Metalowe meble w postaci szafek socjalnych pozwalają na bezpieczne przechowywanie rzeczy osobistych.

(Nad.)