Gdy z nieba leje się żar

Ostatnie upały mocno dają się we znaki mieszkańcom regionu i turystom, którzy chętnie szukają wytchnienia nad wodą, gdy żar leje się z nieba! Słońce w ostatnie dni mocno przygrzewa, dlatego każdy wybiera się nad kąpieliska czy baseny.

Wakacje, lato i upalne dni to świetna okazja, by odpocząć i schłodzić się nad wodą. Chojniczanie i turyści mogą wybrać się nad jezioro lub na pływalnię.   |  fot. ilustracyjne

Meteorolodzy przewidują, że upalna aura w sierpniu pozostanie z nami na dłużej, poza krótkimi epizodami ze spadkiem temperatury. Z tak słonecznej pogody skwapliwie korzystają chojniczanie i turyści. Nikogo, więc nie dziwi widok obleganego wodnego zraszacza na chojnickim rynku, gdzie  mgiełka wodna daje przyjemne orzeźwienie.

Mała rzecz, a cieszy. Głównie dzieci, ale dorośli też chętnie przechodzą i się ochładzają - powiedział nam jeden z mieszkańców, odpoczywający na ławce w pobliżu kurtyny wodnej. Słońce przyciągnęło chojniczan i nie tylko - na plażę do Charzyków, a żałować mogą tylko ci, którzy cały dzień musieli spędzić w pracy.

Apelujemy także do tych, którzy będą wypoczywać nad wodą w innych miejscach o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, by lekkomyślność nie przerodziła się w tragedię.

(red.)