Gaudi i jego świat w Chojnicach

W Chojnickim Centrum Kultury można jeszcze do 13 stycznia oglądać wystawę fotograficzną „Gaudi i jego świat”. Autorem zdjęć jest Krzysztof Wojciechowski z Łodzi.

Wystawę „Gaudi i jego świat” można oglądać w ChCK do 13 stycznia.   |  fot. (olo)

- Spotkanie z Barceloną trwało zaledwie 8 dni i z konieczności oraz ograniczonego czasu przebiegało głównie szlakami śladów działalności Gaudiego, wybitnego architekta, którego realizacje rozsławiły Barcelonę na całym świecie. Rejonem jego działalności była Barcelona i jej okolice i był z nią związany całe życie zawodowe, począwszy od studiów aż do swojej śmierci.

- Tutaj też zrealizował najważniejsze i najsłynniejsze swoje projekty. Za jego życia nie zawsze doceniane i mające znaczną grupę krytyków, po wielu latach zapewniające mu znaczące miejsce wśród panteonu najwybitniejszych architektów światowych – opisuje wystawę Krzysztof Wojciechowski, pracownik Instytutu Inżynierii Środowiska i Instalacji Budowlanych Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej, nauczyciel akademicki, dr hab., profesor nadzwyczajny Politechniki Łódzkie. Od 1993 roku należy on do Związku Polskich Artystów Fotografików.

Warto obejrzeć zdjęcia, które w ciekawy sposób pokazują wyjątkowe projekty w Barcelonie. - Fotografia jest sztuką iluzji i sposobem na przekazywanie własnych emocji za pomocą obrazu, pozwala również subiektywnie kreować obserwowaną rzeczywistość. Niepodważalną jej zaletą jest to, że poprzez łatwość i dostępność tego medium, poszerza horyzonty naszej wiedzy i potrafi wiernie dokumentować zachodzące wokół nas zmiany – czytamy w zapowiedzi wystawy.

Wystawa czynna w godzinach otwarcia placówki do 13 stycznia. Wstęp wolny.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz