Garbarnia ... wygarbowana

W 7 kolejce drugiej ligi Garbarnia Kraków udała się do Chojnic, gdzie w sobotę 3 października o godzinie 17:00 zmierzyła się z Chojniczanką. Kibice obu drużyn mają jeszcze w pamięci potyczki tych ekip na zapleczu ekstraklasy.

Wraz z upływem czasu zawodnikom Garbarni brakowało sił i gospodarze to wykorzystali.   |  fot. Rmak

Co ciekawe, ponownie drogi Chojniczanki i Garbarni ponownie skrzyżują się w meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski, który zostanie rozegrany pod koniec października. Gospodarze po niespodziewanej porażce ze Skrą Częstochowa spadli z pozycji lidera 2 Ligi. Z kolei przyjezdni przed meczem zajmowali 13 pozycję w ligowej tabeli.

CHOJNICZANKA - GARBARNIA 3:1 (1:0)

Chojniczanka: Sokół - Mudra, Klabnik, Grolik, Wachowiak (46 Grobelny), Kona (60 Mikołajczak), Czajkowski, Napołow (46 Emche), Ziętarski, Klichowicz (77 Orlik),  Skrzypczak (46 Pląskowski).

Bramki: 1:0 - Kona 7, 1:1 - Radwanek 52, 2:1 - Pląskowski 61, 3:1 - Pląskowski 76

Żółte kartki:  Emche , Ziętarski (Chojniczanka) - Górecki (Garbarnia).

Listę strzelców otworzył w 7 minucie po celnym strzale głową - Maciej Kona. Mimo udanego początku pierwsza połowa była wyrównana. W szeregach gospodarzy nie brakowało błędów w ustawieniu i wymianie podań. Goście próbowali znaleźć sobie miejsce w bocznych sektorach boiska, ale zdecydowana większość dośrodkowań kończyła się interwencjami obrońców Chojniczanki.

Po przerwie przyjezdni początkowo przejęli inicjatywę i tym razem zdołali to udokumentować golem. Riposta Chojniczanki była prawie natychmiastowa. W 61 min. po szybkiej wymianie podań Klichowicz zagrał w kierunku pola karnego, gdzie Pląskowski dopełnił formalności i strzelił gola na 2:1! W 76 min. po zagraniu Mikołajczaka ponownie Pląskowski i strzałem na dalszy słupek pokonał bramkarza rywala zapewniając wygraną gospodarzy, którzy choć na chwilę wrócili na fotel lidera 2 Ligi.