GOK laureatem konkursu Ministerstwa Cyfryzacji!

Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach przystąpił do konkursu Ministerstwa Cyfryzacji pn.: „Cyfrowa majówka”. Był to konkurs na inicjatywy dla lokalnych społeczności.

Cyfrowa majówka w Ciechocinie została nagrodzona w konkursie Ministerstwa Cyfryzacji.   |  fot. nad.

Chodziło o to, aby możliwie najwięcej osób dowiedziało się (a może i nawet nauczyło), co dają cyfrowe technologie i dlaczego warto z nich korzystać. Zadanie konkursowe polegało na zgłoszeniu i zorganizowaniu inicjatywy (11-19 maja), która promowała społeczeństwo cyfrowe. GOK w Chojnicach zgłosił inicjatywę pn.: „Akcja – Cyfryzacja!”, która była imprezą towarzyszącą spotkaniu integracyjnemu „Dzieci, Młodzież i Seniorzy Ojcu Św. Janowi Pawłowi II” w Ciechocinie.

Organizatorzy, korzystając z faktu, że spotkanie zgromadziło licznie różne pokolenia mieszkańców gminy Chojnice przeprowadzili podczas eventu „Akcję –Cyfryzację”. Akcja ta polegała na upowszechnieniu nowoczesnych technologii wśród seniorów. Wolontariusze promowali korzystanie z mediów społecznościowych – zachęcali do wykonywania wspólnych fotek przy pomocy urządzeń mobilnych i zamieszczania ich np. na Facebooku.

Ponadto wolontariusze poruszali też ważny problem bezpieczeństwa w sieci, korzystając m.in. z materiałów udostępnionych przez Akademię NASK. Akcja została doceniona w konkursie – GOK zajął III miejsce i zdobył nagrodę w postaci robota edukacyjnego!

(nad.)