Franek karateka i jego sukcesy sportowe

Franek Jarzembiński uczeń klasy IV d Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach swoją przygodę z karate tradycyjnym rozpoczął w wieku 6 lat u senseia Darka Sturmowskiego 1 Dan.

Oprócz zawodów i treningów Franek uczestniczy również w obozach, które są organizowane przez Polski Związek Karate Tradycyjnego pod wodzą najlepszych instruktorów w Polsce.   |  fot. M. Leszczyński

Uczęszczał na treningi do Klubu Karate Tradycyjnego KATANA w Chojnicach i tam zdobywał swoje pierwsze umiejętności i doświadczenia. W wieku 7 lat zaczął jeździć na pierwsze zawody i w otwartych mistrzostwach województwa pomorskiego zdobył swoje pierwsze medale w konkurecji kata. Kata są układem defensywnych i ofensywnych technik karate.

Są symbolicznym zapisem różnych sytuacji walki. Poprzez sumienny trening kata adept zdobywa wiedzę i głębokie zrozumienie zastosowania różnych technik karate tradycyjnego ). Obecnie Franek posiada 5 kyu czyli niebieski pas w karate tradycyjnym. Od 2016 r. trenuje w klubie KARATE KLUB BYTÓW w Bytowie pod wodzą senseia Michała Gawrońskiego 1 dan, jest też cały czas w kadrze województwa pomorskiego gdzie trenuje pod okiem senseia Mirosława Ellwarta 6 dan.

W 2018 r. Franek odniósł swoje największe sukcesy:

III Ogólnopolski Puchar Krakowa 03.03.2018r. - 3 miejsce (ponad 1000 zawodników z 45 klubów)

V Puchar "Warsa i Sawy " - 07.04.2018r. Warszawa - 3 miejsce (ponad 400 zawodników)

XI Międzynarodowy Otwarty Puchar Mistrza - 13.10.2018r. Wrocław 3 miejsce (1000 zawodników)

W październiku został nominowany do reprezentowania Polski w Pucharze Świata w Tradycyjnym Karate-Do w St.John s Nowa Fundlandia - KANADA (22-28.10.2018r.), tam odniósł ogromny sukces zdobywając 3 medale - 2 srebne i 1 brązowy. W listopadzie odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Gdańsku, gdzie zajął 2 miejsce, a na koniec roku pojechał jeszcze na Słowenię, gdzie odbyły się Mistrzostwa Europy i Puchar Europy Dzieci (5-9 Grudzień Portoroz Słowenia).

Tam z kolegą z klubu Wiktorem Mohr wystąpił w konkurencji EN-BU (walka choreograficznie ułożona. Czas trwania wynosi 55-60 s. Rozgrywana w parach: mężczyzna - mężczyzna, mężczyzna - kobieta. Oceniana systemem punktowym, podobnie jak kata). Chłopcy odnieśli ogromny sukces, zdobyli brązowy medal.

 (fot. M. Leszczyński)

Zapisz

 1. 7 stycznia 2019  18:15   Franeczku!   Lucyna Drążkowska

  Dla mnie MISTRZEM byłeś od momentu kiedy Cię poznałam i nie dlatego,że jesteś wspaniałym karateką. Mistrz kultury,koleżeństwa,uśmiechu,prac plastycznych,muzykalności,tańca,radości,dobroci,szacunku,piękna ... to Franek. Gratuluję!

  7
  1
  Odpowiedz
 2. 7 stycznia 2019  17:45   Gratulacje   anonim

  Brawo Franek.

  7
  0
  Odpowiedz
 3. 7 stycznia 2019  14:40   Gratulacje!!!   anonim

  Gratulacje!!!

  7
  0
  Odpowiedz