Fotowoltaika Chojnice – skorzystaj z energii słońca

Inwestycje w instalacje fotowoltaiczne stały się ostatnimi czasy wyjątkowo popularne. Dlaczego? Jak się okazuje, nie jest to kwestia zwykłej mody, a ogromnej rentowności tego typu przedsięwzięć.

Panele fotowoltaiczne produkują energię przez cały rok, również w miesiącach zimowych.   |  fot. nad.

Instalacje fotowoltaiczne umożliwiają poczynienie ogromnych oszczędności w zakresie wydatków na energię elektryczną. Co należy jednak zrobić, aby zyskać na tego typu inwestycji możliwie najwięcej? Jakimi programami warto się zainteresować? Gdzie szukać wsparcia? Odpowiedzieliśmy na powyższe pytania na łamach niniejszego artykułu – serdecznie zapraszamy do lektury!

Fotowoltaika – jak działa?

Panele fotowoltaiczne służą do produkcji energii elektrycznej z wykorzystaniem energii słonecznej. Rozwiązanie to jest więc bardzo oszczędne, a do tego przyjazne środowisku oraz bezpieczne. Instalacje fotowoltaiczne składają się z ogniw, których zadaniem jest konwertowanie światła słonecznego na prąd. Ogniwa łączy się w panele, którymi zazwyczaj pokrywa się dachy lub wolne przestrzenie w okolicach budynku.

Fotowoltaika Chojnice rozwija się prężnie nie tylko dzięki rentowności instalacji samych w sobie. Do sukcesu tego typu rozwiązań w naszych okolicach przyczyniają się także liczne programy wsparcia, z których może skorzystać każdy. Chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób i Ty mógłbyś zyskać na inwestycji? Kilka praktycznych porad znajdziesz poniżej.

Fotowoltaika Chojnice – programy wsparcia

Na terenie Chojnic oraz województwa pomorskiego istnieje kilka programów wsparcia skierowanych do osób zainteresowanych wykorzystaniem energii odnawialnych. Przejdźmy do zwięzłego omówienia każdego z nich. Najbardziej popularny program znany jest pod nazwą Mój Prąd. Na jego łamach każdy kandydat, który spełni podstawowe warunki otrzymuje 5000 zł zapomogi – bezzwrotnego zastrzyku gotówki.

Kwotę tę można przeznaczyć na zakup oraz montaż instalacji. Program trwa od roku 2019 i ma zakończyć się w roku 2025. Może skorzystać z niego aż 200 000 inwestorów. Równie atrakcyjnie prezentuje się program priorytetowy Czyste Powietrze. Zakłada on pokrycie aż do 85% kosztów poniesionych przez inwestora. Celem programu jest wspieranie działań termomodernizacyjnych, do których rzecz jasna zaliczają się inwestycje fotowoltaiczne. 

Oprócz wyżej wymienionych programów, warto zainteresować się inicjatywą takimi Energia Plus oraz ulgami podatkowymi. Dotyczą one zarówno inwestorów rolniczych, jak i nierolniczych. Aktualne informacje na temat dostępnych programów oraz dofinansowań znajdziesz na stronach internetowych zajmujących się omawianą tematyką oraz stronach gmin i województw. Wiarygodne informacje na ten temat znajdziesz także w lokalnych urzędach.

Kredyty o niskiej stopie oprocentowania

Nawet jeżeli nie posiadasz wystarczających środków, aby rozpocząć inwestycję w panele fotowoltaiczne, możesz skorzystać z odpowiedniego kredytu. Obecnie na rynku istnieje wiele usług finansowych przeznaczonych wyłącznie dla osób zainteresowanych działaniami z zakresu termomodernizacji. Jeśli obawiasz się, że kredyt okaże się niepotrzebnym brzemieniem, w rzeczywistości nie masz o co się martwić. Rata kredytu jedynie zastąpi (a być może nawet nie w całości) kwotę, którą do tej pory poświęcałeś co miesiąc na rzecz rachunków za prą.

Decydując się więc na skorzystanie ze wsparcia banku tak naprawdę nie tracisz niczego! Wręcz przeciwnie – zyskujesz nową i sprawną instalację fotowoltaiczną, która będzie służyć Ci przez długie lata, także po spłacie kredytu. Lokalni inwestorzy już skorzystali obficie na tego typu rozwiązaniu, a wygląda na to, że najlepsze czasy energii słonecznej są wciąż przed nami! 

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem i montażem paneli fotowoltaicznych, skontaktuj się z jednym z czołowych dystrybutorów w naszych okolicach – firmą AM Group Solar Fotowoltaika Chojnice. Pracujący tam specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na Twoje pytania oraz posłużą swoim doświadczeniem. A zatem – gotowy na inwestycję?

(mat. partnera)

 1. 18 maja 2020  17:02   Czy na terenie Chojnic jest ... (3)   anonim

  Czy na terenie Chojnic jest ktoś, lub jakaś instytucja która pomoże w przejściu przez wypełnianie wniosków? Sprawa dotyczy zwłaszcza czystego powietrza, oraz odnawialnych źródeł energii. Z tego co się orientowałem w Chojnicach z tego typu pomocą jest dość ciężko.

  15
  3
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 21 maja 2020  18:34   Ja   ff

   Szukaj firm z południa polski, mają większe doświadczenie są tam firmy które zajmują się tym od 15 lat maj spore doświadczenie w Chojnicach nie mają nawet pojęcia.

   0
   0
  • 19 maja 2020  10:04   W Chojnicach słabo.   Matylda

   W Chojnicach nie ma porządnej firmy zajmującej się tym tematem. Polecam EKO SUN z Kościerzyny.

   3
   1
  • 18 maja 2020  18:01   Dom   Tb

   Dombezkosztow.com firma z Chojnic sprawdzał Pan ich ??

   2
   6