Fizjoterapeuci ze szpitala dołączyli do strajku

Od wtorku fizjoterapeuci w chojnickim szpitalu – podobnie jak laboranci - nie pracują. Oficjalnie chorują, ale nie jest tajemnicą, że przyłączyli się tym samym do ogólnopolskiego protestu fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych.

W chojnickim szpitalu, podobnie jak w innych, fizjoterapeuci i diagności laboratoryjni nie dają za wygraną i strajkują.   |  fot. ilustracyjne

Fizjoterapeuci chcą docenienia ich wysiłków i pracy oraz godnych stawek wynagrodzenia. - Informujemy, iż Dział Rehabilitacji będzie nieczynny do odwołania z powodu absencji personelu – potwierdzają w szpitalu. - Dział jest zamknięty do piątku. Wszyscy rehabilitanci, za wyjątkiem pani kierownik zachorowali i mają zwolnienia do końca tygodnia. Co będzie dalej – nie wiem – mówi dyrektor szpitala Leszek Bonna.

Zapytaliśmy szefa chojnickiego szpitala, co w tej sytuacji z pacjentami, którzy czekali na rehabilitację. - Niech pacjenci się nie martwią, te zabiegi nie przepadną, tylko przełożymy je na późniejszy termin i na pewno w pierwszym możliwym czasie zostaną przyjęci – mówi Leszek Bonna. Chojniccy fizjoterapeuci chcą godnych wynagrodzeń za swoją odpowiedzialną pracę. W Chojnicach przykładowo 20 minutowy masaż był do niedawna wyceniony przez NFZ na 9,40 zł.

Po podwyżce, którą w wakacje „zafundował” minister zdrowia, szpital otrzymuje za tę usługę … 90 gr. więcej, czyli 10,30 zł. - Za godzinę jest to więc 30 zł. Za tę stawkę musimy utrzymać cały dział, koszty mediów i zapłacić rehabilitantom – dodaje Bonna. - Tak naprawdę, kiedy skończy się ta sytuacja zależy od ministra zdrowia. Dyrektor przyznaje, że tak niskie stawki to większy problem, który nie wziął się tu i teraz, tylko to zaszłość z wielu lat. 

(olo)

 1. 6 października 2019  08:13   Zdrowy fizykoterapeuta na lewym zwolnieniu (3)   Jan P.

  Widać ,że cała załoga już jest zdrowa i w poniedziałek wróci do stałych praktyk.Sprawdziła się w stawianiu minusów jako zgrany zespól,bo prawda boli.

  6
  2
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 7 października 2019  19:08   Do Jana.P   Ola

   Niech Pan sobie sprawdzi w google kim jest fizjoterapeuta, bo Pana wiedza na ten temat jest uboga.

   3
   1
  • 7 października 2019  15:06   Do Anonima   Jan P.

   Fizykoterapeuta to fizjoterapeuta wykonujący zabiegi fizykoterapeutyczne tj.Laser,pole magnetyczne,prądy itp. Fizykoterapeuta to fizjoterapeuta wykonujący zabiegi fizykoterapeutyczne.Zabiegi fizykoterapeutyczne są to zabiegi wykonane maszynami,urządzeniami a nie rękoma tj.laser ,pole magnetyczne,prądy itp.W tej chwili kłania się nauka z fizyki,nie było by pytania. ijoterapeuów

   2
   1
  • 7 października 2019  09:29   ??   Anonim

   Kto to jest FIZYKOterapeuta?

   1
   2
 2. 5 października 2019  18:37   Masażysta   Masażysta

  Witam wszystkich zniesmaczonych tą sprawą. Chciałabym państwu przybliżyć temat. Pracuje jako masażysta od 13 lat mam rozwalony kręgosłup, sypiące się nadgarstki i pensję 1900 zl. Nadal wieże w cud że ktoś doceni to że niosę ludzką pomoc. Jeszcze chwilę i ja sam będę wrakiem.

  5
  1
 3. 5 października 2019  17:58   haha   anonim

  brawo bona tak trzymać i dalej zadłużać szpital ps jak się ma prywatne hospicjum tak pytam czy też jest zadłużone?

  2
  3
 4. 4 października 2019  08:23   Do Katarzyna,Kibic Red Devils (1)   Jan P.

  Pan Bona nie wie jak długo wykonują masaż jego pracownicy -10 -15 mimut. Cwiczenia idywidualne na sali zamiast 30 mimut 15 minut,Siedzą na ławeczce pod oknem,na wprost przy komputerze lub w pokoju socjalnym.Prądy wykonuje jedna pozostałe trzy siedzą na zapleczu z kierowniczą i plotkują lub chodzą poszpitalu. Pani Kasiu powiedz która jest uśmiechnięta chyba tylko p.Magda każdy widzi to co chce,pani chyba nie widziała uśmiechniętej fizjoterapeutki.Jeżeli korzysta się tylko w szpitalu z zabiegów to macie taki obraz i uważacie że się przemęczają.Przeliczcie sobie ilu przez 8 godz. można obsłużyć pacjentów odliczając przerwę na posiłek,relaks.odprężenie.Ciekawe Ile płaci p.Bona w Jarcewie że nie strajkują?

  14
  18
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 6 października 2019  23:02   To prawda,opinia o ...   anonim

   To prawda,opinia o fizjoterapii w szpitalu nie jest najlepsza.jak pacjent korzysta z fizjoterapii gdzies indziej i tam,to rzadko tam wraca.

   2
   2
 5. 4 października 2019  08:13   Te pieniądze   Czekający 3 lata na endoprotezę kolana

  Co Bonna wydał na stawianie banerów trzeba było przeznaczyć na fizjoterapeutów i sprawy by nie było. Ten szum medialny jest zbyteczny!

  8
  6
 6. 4 października 2019  07:07   Do Radka....jak zachować spokój gdy oglada się coś takiego? (2)   Krzysztof M.

  Śmieszny jesteś, widzisz co PiS odwala poprzez swoją reżimową stacje zwaną tvp? Widziałeś wczorajsze wydanie wiadomości i reportaż odnośnie konfederacji? Wyrecytowaliby przeprosiny, kilka sekund i po sprawie. A tak to zrzygali się na korwina, na sędziów, na TVN i na polsat, a na końcu uznali że się ich czepiają bez powodu w sumie. Ten reportaż to jest jakaś abstrakcja, totalny paszkwil i standardy bolszewickie, nie wierzę że coś takiego mogło się zrodzić w czyjejś głowie, to jest najbardziej absurdalna propaganda jaką kiedykolwiek widziałem na żywo w telewizji. Ten kraj jest chory, ci którzy są u władzy i ci którzy na nich głosują i oglądają takie seanse nienawiści dzień w dzień są chorzy. Trzeba stąd spier... jak najszybciej jeśli wybory się skończą tak jak przewiduję,Tu nie jest i nigdy nie będzie normalnie póki tacy obrzydliwi ludzie mają media i władzę. Jak nie widziałeś to skopiuj tego linka, zwróć uwagę na początek gdy mówi....."jednego z najbardziej kuriozalnych wyroków W HISTORII POLSKIEGO SĄDOWNICTWA"....brak słów!.....https://milanos.pl/vid-189751-Przeprosiny-TVPis-w-Wiadomosciach.html

  7
  2
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 4 października 2019  14:02   A na temat tej propagandy w ...   anonim

   A na temat tej propagandy w TVP się nie wypowiesz?

   2
   0
  • 4 października 2019  13:24   Może Pan przecież wyjechać już dziś ...   Marek

   Na siłę nikt nikogo w naszym kraju nie trzyma... paszport każdy może otrzymać.... " ponoć nigdy deszcz nie pada w Kalifornii, to banany lecą z nieba tak jak deszcz, ludzie złote mają serca, rzeki mlekiem płyną..." Wszędzie jest dobrze i lepiej, gdzie nas nie ma... życzę powodzenia na obczyźnie.

   0
   3
 7. 3 października 2019  23:27   calym sercem jestem za fizjoterapetami i rechabilitantami   Kibic Red Devils

  Pozdrawiam wszyskie Panie i Panow Rechabilitacji iFizjoterapeutow ze szpitala w chojnicach chodze 2 razy do roku i wiem jak ciezko pracuja zeby pacjent byl zadowolony. zawsze jak jestem sa zawsze usmiechnieci i rzyczliwy. Jestem z wami i tzrymam za was kciuki juz nie dlugo bede u was .

  13
  6
 8. 3 października 2019  23:01   Główny temat   Katarzyna

  Ludzie! Opamiatejcie się! Artykuł dotyczy fizjotetapeutow i strajku ogólnopolskiego a nie jakichś przepraw politycznych. Uczęszczam od czasu do czasu na zabiegi i tak wspaniałej grupy ludzi jak fizjoterapeuci pracujący w szpitalu nie spotkałam nigdzie. Szkoda że są niedoceniani. Ratują nasze zdrowie,pomimo cięzkiej pracy zawsze uśmiechnięci i pomocni. 3mam za Was kciuki, walczcie.

  13
  5
 9. 3 października 2019  21:24   Olo (1)   Radek

  Przestań pisać. Po Twoich artykułach wylewana jest nienawiść i chamstwo oraz powstaje fala hejtu. Czy o to chodzi?

  5
  3
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 4 października 2019  07:28   Posłuchaj barani łbie, Olo ...   anonim

   Posłuchaj barani łbie, Olo podał informację, o tym co w tej chwili dzieje się w szpitalu, to nie on, a dzbany tobie podobni piszą takie a nie inne komentarze, im szybciej Januszu to zrozumiesz, tym lepiej będzie także i dla ciebie, zejdzie z ciebie ciśnienie i pośladki się poluzują, bo chodzisz spięty jak guma od majtek

   2
   1
 10. 3 października 2019  21:06   Jak to idzie w reklamie ...   anonim

  Jak to idzie w reklamie wyborczej dyrektora szpitala? Najważniejsze jest zdrowie... Nie wiem... Śmiać się czy płakać?

  4
  2
 11. 3 października 2019  15:34   Chyba tylko wojna cokolwiek zmieni w tym kraju (3)   Bezpartyjny

  Większość wyborców PiSsu to starzy ludzie albo patobeneficjenci socjalu. Grupa pierwsza siedzi przed telewizorem i łyka wszystko co w tvpiss powiedzą (no bo jak to? Tak by kłamał w telewizji? Tak otwarcie i bezczelnie? Niemożliwe!.....a druga grupa bierze kasę za nic więc ma to w d... wszystko (bynajmniej na bombelki dały).

  17
  12
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 3 października 2019  22:35   Zmiany na lepsze   Marek

   Które mam nadzieję doprowadzą do tego, że nowe pokolenie będzie miało lepiej, a nas jako Polaków zacznie się postrzegać poza granicami kraju już nie jak obywateli II kategorii... Jeżeli Pan Panie Anonim tego nie doświadczył to niech się Pan cieszy, ale sporo osób z naszego narodu doskonale wie o czym napisałem. Więcej optymizmu i uśmiechu życzę.

   2
   0
  • 3 października 2019  16:35   Więc co pan widzi?   anonim

   Więc co pan widzi?

   2
   0
  • 3 października 2019  16:30   Nie jestem stary ani patobenifickentem...   Marek

   I w przeciwieństwie do Pana Panie Bezpartyjny patrzę i widzę, czego i Panu życzę. Myślenie ma przyszłość...

   4
   4
 12. 3 października 2019  15:24   Strajkować każdy może...   Marek

  Tylko dlaczego ja mam dokoładać ze swoich podatków dla zdrowych pracowników, którym koledzy wystawili zwolnienia lekarskie. I gdzie tu etyka lekarska i uczciwość? A tak przy okazji to wystarczy wybrać 13tego opozycję to strajki się same zakończą bo szpitala po prostu nie będzie....

  14
  9
 13. 3 października 2019  14:40   To jest ciekawe!   anonim

  Fakt #1: Nowoczesne szczepionki mają korzenie w nazistowskich eksperymentach medycznych. Fakt #2: Ponad 75% lekarzy na świecie odmawiają chemioterapii dla siebie! Fakt #3: FDA przez 30 lat ukrywała naturalne leczenie raka. Fakt #4: Pearl Harbor był katapultą dla rozwoju korporacji medycznych i farmaceutycznych, podejrzanie podobną do tragedii 11 IX. Fakt #5: Były prezes Bayer, tej samej firmy, która produkuje aspirynę dla dzieci, uznany za winnego zbrodni wojennych i skazany na więzienie. Fakt #6: W 1936 roku, reklama Camel w Life Magazine twierdziła, że papierosy poprawiały trawienie, „mądre jest trzymanie paczki Calmels na stole”. Fakt #7: Przez 40 lat „Głos amerykańskiej medycyny” sam był znachorem. Fakt #8: Fluoryzacja wody w USA rozpoczęła się w 1945 i trwa do dzisiaj, mimo że FDA nigdy jej nie aprobowała. Fakt #9: W 1955 roku, reklama w Life Maga Science …pokazuje, jak cukier może pomóc kontrolować apetyt i wagę”. Fakt #10: Odkryto, że witaminy i minerały leczyły choroby, ale zachodnia medycyna zakazała wspominania o tym. Fakt #11: W 1910 roku ataki serca w USA ledwie istniały, nie było Alzheimera, i tylko 1 osoba na 100.000 miała cukrzycę. Fakt #12: NCI, ACS i FDA pracowali razem by tłumić leczenie z raka od 1950. Fakt #13: W starożytnej Grecji dystrofię mięśniową [MD] całkowicie leczono minerałami z Morza Martwego. Fakt #14: USDA sabotażowała Uchwałę o Czystej Żywności i Lekach z 1906 roku, żeby fałszować sprzedawaną żywność, zamiast dbać o odżywianie. Fakt #15: Ponad 100 mln Amerykanów jest przewlekle chorych, 50 mln ma zaburzenia i … zaburzenia autoimmunologiczne. Fakt #16: Począwszy od lat 1960, rozrzedzacze krwi, wytwarzano z chemikaliów w trutce na szczury i ze świńskich jelit. Fakt #17: Duży biznes ożenił się z zorganizowaną medycyną i rozpoczął nowe panowanie chirurgii, naświetlania i leków. Fakt #18: Raport Flexnera z 1910 roku, mógł być początkiem tłumienia naturalnej profilaktyki raka. Fakt #19: Dr Henry Cotton, były szef Przemysłu, kombinerkami usuwał zęby pacjenta, żeby „przywrócić zdrowie psychiczne”. Fakt #20: Chemioterapia pochodzi z chemikaliów, z gazu musztardowego nazistów, z II wojny światowej. Fakt #21: Leki na receptę są trzecim głównym powodem zgonów, średnio 400 dziennie. Fakt #22: Większość nieorganicznej żywności dzisiaj zawiera Zyklon B, ten sam pestycydowy składnik wykorzystywany przez nazistów do gazowania Żydów. Fakt #23: USA mają długą historię złego traktowania żywych zwierząt w imię badań. Fakt #24: Niesamowity wynalazek Gastona Naessensa, „Somatoskop”, nauka stłumiła. Fakt #25: Zorganizowana zachodnia medycyna przez dekady spiskowała, by tłumić wiedzę ludową.

  7
  8
 14. 3 października 2019  14:24   i dodam jeszcze co przez 8 ...   anonim

  i dodam jeszcze co przez 8 lat PO zrobiło ze służbą zdrowia ????????????? napisz co dobrego ...

  21
  12
 15. 3 października 2019  14:22   "Bezpartyjny" ... (1)   anonim

  "Bezpartyjny" piszesz iż wyborcy PISu to jakaś nie myśląca ciemnota , nie wykształcona. Uważam iż propagandzie ulegasz ty myśląc naiwnie iż wyborcy np PO są inteligentniejsi.......no to poszukaj w necie przemówień, wypowiedzi tych z PO np jak Komorowski czyta zawsze z kartki a jeśli mówi z głowy to.....i inni .... A posłuchaj np prezydenta Dudę , premiera Morawieckiego .....wychodzi na to że ciemny PIS jest inteligentny ,wykształcony a ci z PO tylko kreują się nieudolnie na mądrych. I dodam też jestem bezpartyjna ale myśląca

  20
  12
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 16. 3 października 2019  14:04   A w komunie najdłużej się ...   anonim

  A w komunie najdłużej się czekało do godz 14 tego samego dnia na przyjęcie przez lekarza, a dziś ten czas się mierzy, ale na lata.

  20
  2
 17. 3 października 2019  13:08   W ciągu 4 lat doprowadzono do zapaści w polskiej służbie zdrowia. (1)   Bezpartyjny

  Przy naszych wydatkach na służbę zdrowia, to cud, że jeszcze jakoś działa. Oczywiście "jakoś" jest tutaj słowem kluczem. Wiadomo, iż łatwiej jest wydać miliardy na bombelki zamiast poprawiać jakość życia wszystkich Polaków przez zwiększenie nakładów na opiekę zdrowotną, przekonanie personelu do pozostania w kraju etc. No... ale już najłatwiej przekazać ponad 3 mld zł na TVP, żeby robiła wodę z mózgu wyborcom Jedynej Słusznej Partii i nastawiała ich wrogo wobec młodych lekarzy domagających się godziwych zarobków.

  26
  11
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 3 października 2019  13:12   Większość wyborców PiSsu ...   anonim

   Większość wyborców PiSsu to starzy ludzie albo patobeneficjenci socjalu. Grupa pierwsza siedzi przed telewizorem i łyka wszystko co w tvpiss powiedzą (no bo jak to? Tak by kłamał w telewizji? Tak otwarcie i bezczelnie? Niemożliwe!.....a druga grupa bierze kasę za nic więc ma to w ***** wszystko (bynajmniej na bombelki dały).

   10
   4