Firma z Chojnic znana w całym kraju

Firmy Temis i Spawmet Ewy i Tadeusza Skajewskich hucznie świętowały swoje urodziny. Właściciele mieli więc okazję podziękować za dotychczasową współpracę partnerom handlowym, oddanym pracownikom oraz przyjąć wiele życzeń i gratulacji.

Zofia Mayer (z lewej) dziękuje właścicielom firmy Temis - Spawmet za finansowe wsparcie.   |  fot. (olo)

Firmy Temis i Spawmet są na chojnickim rynku już kolejno 20 i 15 lat. Od wielu lat są znane w całym kraju i wiodą prym w jakości oferowanych wyrobów. Gazy wytwarzane w chojnickiej firmie trafiają do szpitali, domów pomocy społecznej i innych instytucji w całym kraju. O wysokiej jakości usług świadczą m.in. dziesiątki wyróżnień, odznaczeń i certyfikatów, które zdobią wyremontowane i nowo pobudowane pomieszczenia.

Właśnie urodziny obu firm były okazją do pochwalania się wyremontowanymi biurami i halami, zmodernizowanymi stoiskami do produkcji gazów oraz nowymi wielkimi zbiornikami na gazy, argon, dwutlenek węgla i tlen. Gości oprowadził po firmie Tadeusz Skajewski. Obecnie zakład zakład może dorównać i skutecznie konkurować z koncernami zagranicznymi, bowiem ciągłym innowacjom poddawane są również wszystkie specjalistyczne urządzenia w firmie.

Wśród zaproszonych na urodziny gości nie zabrakło miejscowych samorządowców ze starostą Stanisławem Skają i burmistrzem Arseniuszem Finsterem na czele. Obecny był również dyrektor Departamentu Rozwoju Gospodarczego z Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku Włodzimierz Szordykowski oraz liczne grono partnerów handlowych, współpracowników, pracowników oraz przyjaciół.

 - Widać, że firma świetnie się rozwija. A mam słabość do Ewy i Tadeusza Skajewskich z jeszcze jednego powodu, bo mają podobne nazwisko i często nas mylą – śmiał się starosta Stanisław Skaja. - Ta firma rozpoczynała w garażu – wspominał przewodniczący Rady Miejskiej Mirosław Janowski, który wiele lat temu zaczynał rozkręcać interes wspólnie z Tadeuszem Skajewskim.

 - Trzeba zwrócić uwagę, że pracujemy w bardzo trudnych czasach. Podstawą funkcjonowania państwa jest jego przedsiębiorczość i ludzie, którzy ją rozwijają, dają zatrudnienie i płacą podatki – mówił dyrektor Departamentu Rozwoju Gospodarczego z Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku Włodzimierz Szordykowski, który złożył właścicielom firmy życzenia od marszałka województwa. - Słysząc o początkach firmy w garażu moim zdaniem Tadeusz powinien dostać nagrodę za najlepszą rewitalizację – żartował Wojciech Adamowicz, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

Właściciel Tadeusz Skajewski wraz z żoną Ewą podziękowali współpracującym firmom i ich przedstawicielom, nagrodził też wyróżniających się pracowników. Zaskoczył jednak wszystkich niecodziennym gestem i szczodrością. Wraz z małżonką przekazał aż 20 tys. zł na rzecz Polskiego Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Czek odebrała przewodnicząca koła Zofia Mayer. Pieniądze będą przeznaczone na budowę Domu Pomocy Społecznej dla niepełnosprawnych i starszych.

Tekst i foto: (olo)            

fotoreportaz.jpgrelacja_video.jpg

Strona internetowa firmy - zobacz

Firmowe nagrody i wyróżnienia

relacja_video.jpg

strona.jpg