Finał akcji #MójDomKultury

ChCK oraz Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej zapraszają na pierwszą odsłonę finału akcji #MójDomKultury, która odbędzie się 1 sierpnia. 26 twórców zaprezentuje się w finale akcji zaplanowanej na sierpień w ChCK.

Pod hasztagiem #MójDomKultury internauci udostępniali swoje prace: od malowideł, szkiców po sztukę rękodzieła, nagrania muzyczne i krótkie filmy. W akcji mógł wziąć udział każdy posiadacz konta na Facebooku lub Instagramie.

 Wydarzenie zostanie zrealizowane w trzech odsłonach, w ramach każdej będzie okazja poznać twórczość jak i twarze wyróżnionych osób - przedstawicieli lokalnych środowisk artystycznych. Najciekawsi uczestnicy akcji zostali zaproszeni do udziału w interdyscyplinarnych wydarzeniach kulturalnych, odbywających się kolejno 1, 13 i 29 sierpnia o godzinie 19:00. Podczas pierwszej finałowej odsłony pojawi się 7 twórców z różnych dziedzin kultury i sztuki.

W sobotę, 1 sierpnia, z samego rana przed budynkiem ChCK pracę rozpocznie kolektyw Bassgrow Studio, który wykona graffiti. Reprezentant kolektywu i zarazem finalista akcji #MDK, Olgierd Szopiński, w części wieczornej przedstawi swoje malunki na szmatach oraz customowane obuwie. W ramach wystawy zaprezentowane zostaną również obrazy i rzeźby Marleny Pawlak, prace Sary Kasperskiej oraz projekty i zdjęcia wykonanych tatuaży autorstwa Arkadiusza Skiby. Zaplanowano również aktywność na scenie ChCK. W części muzycznej wystąpią Jakub Słubik z zespołem, formacja Sketch oraz Krzysztof Gurdak z zaproszonymi muzykami.

Zakwalifikowani do finału twórcy będą prezentowani na facebooku ChCK pod adresem: www.facebook.com/chojnickie.centrum.kultury. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Przypomnijmy, że finaliści zostali wyłonieni po trwającej dwa miesiące internetowej akcji zorganizowanej przez Chojnickie Centrum Kultury oraz Fundację Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Czluchowskiej. Odbywała się ona w okresie od marca do maja bieżącego roku, podczas pandemii COVID-19. Zapraszamy!

Ł. Sajnaj