Finał XIII Powiatowego Wiosennego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej

W Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie odbył się II etap XIII Wiosennego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej.

Laureaci konkursu.   |  fot. B. Grabowska

Konkurs przeznaczony był dla dzieci z powiatu chojnickiego uczęszczających do klas 0 i I szkół podstawowych oraz dzieci pięcio - i sześcioletnich z przedszkoli. Warunkiem zakwalifikowania się do drugiego etapu było wykonanie pracy plastycznej pt. Leśni śpiewacy. Spośród 167 prac wybrano i nagrodzono 30. Tego dnia odbyło się również uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom etapu plastycznego.

W II etapie spotkało się szesnaście dwuosobowych zespołów reprezentujących zwycięzców pierwszego etapu. Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani. Wykazali się ogromną wiedzą m.in. nt. Parku Narodowego „Bory Tucholskie”, wiosennych kwiatów, ptaków mieszkających w naszych lasach oraz zwierząt budzących się ze snu zimowego.

Pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy I b ze Szkoły Podstawowej w Konarzynach w składzie: Filip Gawin i Paweł Wegner (wychowawca Anna Ratuszniak Gliszczyńska). Zaledwie pół punktu mniej i tym samym zajęła drugie miejsce drużyna z klasy I b ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach, którą reprezentowała Antonina Nitka i Katarzyna Nitka (opiekun Elżbieta Draws). Trzecie miejsce, ze stratą tylko jednego punktu do miejsca pierwszego, zajęła reprezentacja klasy I ze Szkoły Podstawowej w Wielkich Chełmach. Reprezentowała ją Anna Kobus i Kamil Czarnowski a do konkursu przygotowywała ich Ewa Jankowska.

W konkursie startowali również uczniowie klasy Ib z Katolickiej Szkoły Podstawowej, z klasy I ze Szkoły Podstawowej w Swornegaciach, z klasy I ze Szkoły Podstawowej w Leśnie, z klasy 0 ze Szkoły Podstawowej w Wielkich Chełmach, z klasy I ze Szkoły Podstawowej w Nieżychowicach, z klasy 0 ze Szkoły Podstawowej w Ogorzelinach, z klasy 0 i klasy Ia ze Szkoły Podstawowej w  Brusach, klasa 0 ze Szkoły Podstawowej w Konarzynach, grupa 6-latków z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Czersku, grupa 5 i 6-latków z Przedszkola Niepublicznego „Promyczek” w Chojnicach oraz grupa 6 - latków z Przedszkola Niepublicznego „Wesołe Przedszkolaki” w Chojnicach.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w naszym konkursie. Składamy również serdeczne podziękowanie nauczycielom przygotowującym dzieci do naszych zmagań.

Not i fot. B. Grabowska