Filmowe gole i pewne zwycięstwo

Czwarty mecz i czwarte zwycięstwo u siebie zanotowała dziś Chojniczanka. Dwie bramki Pawła Zawistowskiego i Wojciecha Lisowskiego były przepięknej urody.

brak opisu

CHOJNICZANKA - GKS TYCHY 3:0 (3:0)

Chojniczanka: Janukiewicz - Lisowski, Kieruzel, Boczek, Pietruszka, Ryczkowski (70. Fila), Zawistowski, Grzelak, Danielewicz, Bąk (57. Podgórski), Drozdowicz (75. Mikołajczak).

Bramki: 1:0 - Zawistowski (22.), 2:0 - Lisowski (25.), 3:0 - Boczek (36.)

Żółte kartki: Bąk (Chojniczanka), Łuszkiewicz (GKS).

To trzeci mecz, który Chojniczanka wygrała u siebie wysoko i do zera. Po wygranych 3:0 ze Stomilem Olsztyn i 4:0 z Podbeskidziem oraz wygranej po horrorze z Ruchem Chorzów 4:3, dziś Chojniczanka wygrała znów pewnie. Tuż przed meczem prezesi Chojniczanki Maciej Polasik i Jarosław Klauzo wręczyli Pawłowi Zawistowskiemu i Wojciechowi Lisowskiemu pamiątkowe koszulki z numerem 100, bowiem obaj mają już po 100 meczów w barwach Chojniczanki.

I obaj odwdzięczyli się przepięknymi bramkami i to już w pierwszej połowie. Najpierw Paweł Zawistowski w 22 min., a następnie w 25 min. Wojciech Lisowski strzelili zza pola karnego w okienko bramki gości. Może tak przed każdym meczem wręczać koszulki zawodnikom?

Kilkanaście minut później na 3:0 podwyższył niezawodny przy stałych fragmentach gry Tomasz Boczek, który zamknął dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Zawistowskiego. Po przerwie goście próbowali przejąć inicjatywę, Chojniczanka starała się kontrolować grę. Najwięcej zagrożenia było po szybkich i dokładnych podaniach w trójkącie, którymi Chojniczanka łatwiej przedzierała się pod pole karne gości.

Najbliżej strzelenia bramki w drugiej połowie był wprowadzony na boisko Jacek Podgórski. Najpierw w 74 min. Podgórski chciał skopiować strzały z pierwszej połowy swoich kolegów i zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale piłka uderzyła w wewnętrzną część słupka i wyleciała na boisko. Chwilę później Podgórski dostał idealne podanie od Zawistowskiego, ale spudłował w sytuacji sam na sam.

Żadna bramka w drugiej połowie nie wpadła i Chojniczanka pewnie wygrała 3:0 i dołożyła kolejną cegłę do odbudowania twierdzy w Chojnicach. Kolejna budowa za dwa tygodnie w starciu z Olimpią Grudziądz. Wcześniej, bo w następnej kolejce Chojniczanka zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec.