Festyn ekologiczny z atrakcjami

W Szkole Podstawowej nr 7 w Chojnicach odbył się Festyn Ekologiczny zorganizowany przez społeczność szkolną, którego koordynatorką była Maria Synak. Pogoda dopisała, frekwencja również.

Tradycyjnie podczas imprezy można było oddać makulaturę, a w zamian otrzymać sadzonkę drzewka.   |  fot. (nad.)

Organizatorzy zaprosili  wszystkich mieszkańców Chojnic, ale przede wszystkim mieszkańców osiedla oraz uczniów naszej szkoły z rodzicami. Na gości czekało mnóstwo atrakcji: pyszne domowe przetwory, takie jak: dżemy, powidła domowej roboty, ogórki na różne sposoby, miód, bigos, kolorowe desery, galaretki oraz smakowite ciasta.

Jeśli do tego dodamy zdrowe soki warzywne i kompoty, to możemy powiedzieć, że była to prawdziwa uczta dla podniebienia. A oprócz tego:  stoisko z grochówką i grillem obsługiwanym przez panie kucharki, porady pani dietetyk, gry i zabawy sportowe dla małych i dużych, drzewko za makulaturę, dmuchany zamek i trampolina, malowanie twarzy i skręcanie zwierzaków z balonów, bańki mydlane, kółko akwarystyczne, stoisko akcji ,,Jak nie czytam, jak czytam”, występy artystyczne.  Świetnie się bawiliśmy, panowała wspaniała atmosfera. Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc przy festynie oraz życzliwość!

Marietta Klinger

Zapisz