Festiwal goli

W ostatnim meczu (na własnym boisku) rundy jesiennej III ligi - zespół Chojniczanki podejmował 11.11. zajmującą trzecią lokatę w tabeli drużynę Orkan Rumia.

Aż 6 bramek zdobyli piłkarze Chojniczanki.   |  fot. m.n.

Fakt, iż obydwie drużyny posiadają swój klub przy ul. Mickiewicza (Orkan w Rumi) nie przeszkodził chojniczanom w odniesieniu kolejnego zwycięstwa. Już w 5 min. spotkania Chojniczanka po rzucie karnym (Ziemak) objęła prowadzenie 1:0. Pierwsza połowa spotkania obfitowała również w ... żółte kartki. W konsekwencji dwie czerwone zadecydowały, iż piłkarze Orkana zakończyli pierwszą połowę bez dwóch zawodników. Emocje również udzieliły się trenerowi gości. W wyniku decyzji arbitra głównego - mecz obserwował z trybun dla publiczności. W przerwie rozlosowano nagrody dla wylosowanych czterech posiadaczy biletów. Gadżety sportowe wręczał poseł RP Piotr Stanke. Po przerwie w 54. min. na 2:0 podwyższył Kaszczyszyn. W 60 min. spotkania trzeciego gola dla gospodarzy zdobył Fabich. W 67 min. na listę strzelców wpisał się Pestka - Chojniczanka prowadziła 4:0. W 70 min. honorowego gola zdobyli goście. W 88 min. Steinborn podwyższył rezultat na 5:1. Trzy min. później Borowski ośmieszył obronę Orkana i zdobył ostatnią bramkę w meczu, ustalając wynik końcowy na 6:1 dla Chojniczanki.
Chojniczanka: Szafrański (71 min. Chudy) - Buława (69 min. Megger), Kowalczyk, Gąsiorowski, Steinborn - Trzebiński - Pestka, Ziemak (52 min. Ostrowski), Romańczyk (66 min. Borowski), Fabich - Kaszczyszyn.
Żółte kartki: Buława, Ziemak.
Na zakończenie tegorocznej jesiennej rundy, w ostatnim meczu sezonu, piłkarze Chojniczanki spotkają się w sobotę 14 listopada z Cartusią Kartuzy. Mimo, iż Chojniczanka zostala mistrzem jesieni zapowiada się emocjonujące widowisko. Początek godz. 13:00.