Ferie i ... po feriach

Właśnie zakończyły się u nas ferie zimowe. W domu kultury w Silnie był to bardzo pracowity czas. Każdego dnia uczestnicy rozpoczynali od poszukiwania naklejki, na której umieszczony był wizerunek jednego zwierzęcia, które było bohaterem danego dnia ferii.

W czasie ferii dzieci skorzystały z ciekawych form wypoczynku i atrakcyjnych miejsc, gdzie można było spędzić wspólnie czas.   |  fot. (nad.)

Każde zwierzę, to występujące w naszym rejonie gatunki chronione. Staraliśmy się tak dopasowywać zajęcia, by toczyły się wokół bohatera dnia, np. w dniu bociana, rysowaliśmy jego postać na "czekoladowych kartkach", zrobionych z wafli i czekolady. Innego dnia, kiedy królowała sowa, wykonywaliśmy notesy, oprawiane materiałami tekstylnymi, na których wierzchu znalazła się właśnie sowa.

Kiedy był dzień zająca, zrobiliśmy drożdżowe zające. Były kulinaria, zabawy sportowe, turniej gier planszowych i zajęcia plastyczne. Ostatniego dnia ferii, z użyciem makiet wszystkich zwierząt z czasu ferii, zrobiliśmy teatr cieni. Dzieci w grupach wymyślały historyjki, by potem pokazać je pozostałym uczestnikom. Ponadto wszyscy, którzy mieli komplet naklejek, wzięli udział w losowaniu nagród.

Pozostali uczestnicy również otrzymali upominki. Było śmiesznie, ciekawie, twórczo ... Takie były nasze ferie w WDK Silno.

Edyta Barwina  ​

Zapisz