Fałszywi pracownicy administracji okradli seniorkę

Policjanci z Chojnic wyjaśniają okoliczności przestępstwa, do którego doszło wczoraj na szkodę 72 - letniej mieszkanki jednego z osiedli mieszkaniowych w Chojnicach.

Policja ostrzega przed działalnością fałszywych hydraulików. Apelujemy o wzmożoną ostrożność w kontaktach z obcymi osobami.   |  fot. ilustracyjne/thehill.com

Do drzwi seniorki zapukały dwie osoby podszywające się pod pracowników administracji, którzy chcieli udrożnić rury. Właścicielka mieszkania wpuściła nieproszonych gości do środka, oszuści pod pozorem kontroli instalacji wodno - kanalizacyjnej okradli seniorkę z pieniędzy, które miała schowane w mieszkaniu. Przestępstwo, do którego doszło wczoraj (22.03.br) w mieszkaniu 72 - latki ma scenariusz bardzo podobny do zdarzeń, które były już odnotowywane na terenie naszego powiatu.

Sprawcy kradzieży podszywają się pod hydraulików, administratorów. Przestępcy pukają do drzwi osób starszych i przekonują, że w mieszkaniu należy sprawdzić instalację wodną lub kanalizacyjną. Podczas wizyty jeden z oszustów zajmuje uwagę właściciela mieszkania podczas sprawdzania prawidłowości działania sieci wodno - kanalizacyjnej, angażuje właściciela do nadzorowania prac, angażując przy tym w zadania w celu sprawdzenia drożności rur.

Takie działania, rzekomych hydraulików dają przestępcom możliwość szybkiego splądrowania mieszkania w poszukiwaniu gotówki i innych kosztowności. Po kilku minutach po złodziejach nie ma już śladu, a straty wynikające z ich działalności są bardzo dotkliwe. Ostrzegamy przed kontaktami z obcymi osobami. Szczególnie narażeni na takie przestępstwa są seniorzy, często mieszkający samotnie.

Apelujemy o szczególną ostrożność w przypadku, gdy do drzwi zapuka hydraulik, gazownik, elektryk lub pracownik administracji. Legalnie działający pracownicy muszą posiadać identyfikator lub dokument tożsamości. Informacja o różnego rodzaju usługach jest zazwyczaj wywieszana kilka dni wcześniej na drzwiach wejściowych. Zanim wpuścimy nieproszonego gościa do mieszkania musimy mieć pewność, że został skierowany do naszego mieszkania przez odpowiednie przedsiębiorstwo.

Oszust może maskować się pod różnymi postaciami - nasza czujność i ograniczone zaufanie pomoże uniknąć przykrych konsekwencji. Wszystkie niepokojące sygnały i spostrzeżenia należy natychmiast przekazywać dyżurnym Policji lub pod nr alarmowym 112.

KPP

Zapisz

 1. 23 marca 2020  19:28   W srednim wieku jeden w ...   No i po problemie

  W srednim wieku jeden w stroju roboczym drugi mlody z plecakiem w stroju roboczym przed poludniem szli przez krzaki od Towarowej do Subislawa Zatrzymali sie przed magazynem ten w srednim wieku pokazywal paluchem na blok Uchwycily to kamery z magazynu I kamery miejskiego monitoryngu ze slupa kamer Towarowa Subislawa nowa asfaltowa oraz slup kamer Subislawa Zwirki Figury Przejzyjta monitoring Syrazy miejskiej z konca zeszlego tygodnia dnia wiosny miedzy jedenasta a trzynasta Wizerunek prawdopodobnych sprawcow uwietrzony w monitoryngu miasta strazy miejskiej

  6
  3
  Odpowiedz
 2. 23 marca 2020  16:32   Przestańcie wmawiać ludziom ...   ja

  Przestańcie wmawiać ludziom takie bajki .Skąd niby obcy ludzie mogli wiedzieć gdzie starsza pani ma ukryte pieniądze ?. Przysłał ich ktoś kto wiedział gdzie są ,bo nikt mi nie wmówi że jeden grzebał w kiblu a drugi przetrząsał wszystkie meble .

  8
  3
  Odpowiedz
 3. 23 marca 2020  13:31   Za slabe kary   Do paki z oszustami....

  Dla tych gnojow

  19
  6
  Odpowiedz
 4. 23 marca 2020  11:22   Takie skurczybyki   Pies

  Wykorzystają każdą szansę aby okraść starsze osoby! Każdy taki przypadek powinien być zagrożony karą jak za rozbój, a przestępstwo nie nazywane wyłudzeniem czy oszustwem lecz zbrodnią. Jeżeli ktoś przy tym komentarzu postawi "minus" to znaczy, że jest takim samym bandytą jak ci okradający biedne, nieporadne, starsze osoby.

  48
  7
  Odpowiedz