Europejska Noc Muzeów również w Chojnicach

Po raz trzeci w Chojnicach będzie można zajrzeć w miejsca na co dzień niedostępne dla wszystkich mieszkańców oraz obejrzeć specjalnie przygotowane wystawy oraz występy. Wszystko z okazji Europejskiej Nocy Muzeów już 18 maja.

Zbigniew Buława z Referatu Kultury i Sportu zaprasza 18 maja na Europejską Noc Muzeów w Chojnicach.   |  fot. (olo)

Nocne zwiedzanie cmentarza lub bazyliki wraz z kryptą? Odwiedziny w … Schronisku dla Nieletnich? Te i więcej atrakcji przygotowali organizatorzy trzeciej już Europejskiej Nocy Muzeów w Chojnicach.

Będzie okazja rodzinnie zwiedzić ratusz, stary ogólniak, cmentarze czy spędzić ciekawie czas we Wszechnicy Chojnickiej (od godz. 18.00 do 21.00), gdzie odbędą się prezentacje najstarszych zbiorów bibliotecznych, starego sprzętu używanego w bibliotece, a także będzie okazja nauczyć się pisać gęsim piórem.

W ChCK nastąpi otwarcie wystawy Anny Eichler (godz. 18.00), w Muzeum Janusza Trzebiatowskiego zagoszczą … górale, których będzie można posłuchać również w fosie (od godz. 17.00). Od godz. 19.00 w fosie koncert zespołu Menele, po nim ognisko. Schronisko dla Nieletnich będzie można zwiedzać z przewodnikiem co pół godziny od godz. 17.00 do 18.30 (zbiórka przed bramą).

Więcej w materiale wideo opowiada Zbigniew Buława z Referatu Kultury i Sportu.

Szczegóły na plakacie - tutaj

Tekst i fot. (olo)

  1. 14 maja 2019  13:46   Czy orientuje się ktoś ...   Adam

    Czy orientuje się ktoś dlaczego co roku Eksperymentarium organizuje Noc Muzeów dzień wcześniej niż wszyscy? Obawiają się małej frekwencji czy pracownikom nie chce się pracować w sobotni wieczór? Może pan Paluch zajmie się tą sprawą i spowoduje,że w końcu Eksperymentarium zintegruje się z miastem w jedyną taką noc w roku? :)

    10
    0