Emocji nie brakowało. Kolejny udany turniej im. Karola Ćwiklińskiego

Zaczynali małym turniejem w sali sportowej w „siódemce”, a teraz memoriał pamięci ich kolegi Karola Ćwiklińskiego urósł już do rangi dużego regionalnego turnieju. W tym roku zagrało w nim 29 drużyn.

Najlepsza drużyna turnieju KamasEffect z Chojnic.   |  fot. (olo)

Po raz ósmy koledzy Karola Ćwiklińskiego, który zginął w wypadku, zorganizowali memoriał jego imienia. Wiele lat temu zaczynali od małego turnieju, grali wtedy między sobą w „siódemce”. Jednak ich zaangażowanie przyniosło świetne rezultaty – turniej co roku się rozrastał, aż w końcu trzeba było go przenieść do hali Centrum Park.

Teraz potrzeba nawet drugiej hali i dwóch dni, by zorganizować całe to jakże potrzebne przedsięwzięcie. Na pewno wszystkim, którzy dołożyli do organizacji swoją cegiełkę, należą się za to duże oklaski.  W tym roku zagrało 29 drużyn i jak podali organizatorzy do rywalizacji przystąpiło ok. 300 zawodników. W tych decydujących meczach było w hali Centrum Park regionalnie.

W półfinałach zagrały miejscowe ekipy Suma i KamasEffect oraz GCZ Team i 100 % Tuchola. Zespół z Tucholi wygrał z Sumą 3:0, a KamasEffect pokonał GCZ Team 6:1. W finale szybko dwubramkowe prowadzenie objęli zawodnicy z Tucholi, ale później do głosu doszli chojniczanie reprezentujący ekipę KamasEffect i wygrali 6:2. O trzecim miejscu decydowały rzuty karne. Ostatecznie Suma wygrała w nich z GCZ Team.

 Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Mirosława Ostrowskiego z drużyny 100 % Tuchola.

Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Mirosława Ostrowskiego z drużyny 100 % Tuchola. Królem strzelców został Patryk Drewek (KamasEffect), który strzelił 20 bramek. Najlepszym bramkarzem uznano Michała Gwozdowicza z GCZ Team. Było też sporo nagród indywidualnych dla najmłodszych zawodników, za najładniejszą czy najszybciej strzeloną bramkę. Fair Play otrzymała OSB Banda.

Organizatorzy przygotowali również licytację cennych pamiątek i gadżetów sportowych (m.in. piłka z podpisami zawodników Lechii, koszulka Arkadiusza Recy, koszulka z podpisami zawodników Red Devils, koszulka Kamila Sylwetrzaka), a uzyskane środki przeznaczyli m.in. na pomoc potrzebującemu niepełnosprawnemu chojniczaninowi.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

  1. 4 marca 2019  18:17   Brawo   Zadowolony uczestnik

    Wielkie Brawa dla organizatora - szacunek dla wszystkich organizujących i pomagających - świetna organizacja .Gratulacje!

    9
    0
    Odpowiedz