„Emil - łowca fotoradarów”

Czersk odwiedził Emil Rau, od niedawna bohater programu w TVN Turbo. Mężczyzna od kilku lat toczy walkę ze strażą miejską. Za pomocą kamery ujawnia nadużycia i nieprawidłowości dotyczące np. ustawiania fotoradarów.

W Czersku Emil Rau nagrywał materiał m.in. przy skrzyżowaniu ulicy Kościuszki z Dworcową.   |  fot. red.

Dlaczego Emil Rau okrzyknięty przez internautów „polskim Zorro" odwiedził Czersk?

- Nagrywam materiał do programu „Emil łowca fotoradarów”, który jest emitowany w TVN Turbo. W Czersku komendant straży miejskiej nakłada mandaty za najazd na przerywaną linię warunkowego zatrzymania P-14 przed sygnalizatorem, chociaż opinia Policji wskazuje, że to nie jest wykroczenie. To ewenement, dlatego chciałem pokazać tę sytuację widzom.

1

- Komendant automatycznie niczym maszyna, bezdusznie wg. swojego uznania, proponuje za najazd 100 zł i 1 pkt karny i 99 procent kierowców macha ręką, płacąc, a wcale nie musi. Jeżeli sprawa trafia do sądu, to nawet po zapadnięciu nieprawomocnego skazującego wyroku w Chojnicach, sąd okręgowy w Słupsku uniewinnia kierującego - Syg.akt VI Ka 14/14. Materiał m.in. o działalności straży miejskiej w Czersku powinien pojawić się na antenie TVN Turbo w połowie kwietnia - informuje Emil Rau, prowadzący program „Emil łowca fotoradarów”.

Co na to komendant SM?

- Odnosząc się do wypowiedzi Pana Emila Rau informuję, że nakładamy mandaty i  kierujemy wnioski do Sądu zgodnie z obowiązującym prawem. Nie znam przypadku uniewinnienia przez Sąd Okręgowy w Słupsku i Sąd Rejonowy w Chojnicach kierowcy za naruszenie linii warunkowego zatrzymania z wniosku SM Czersk. Naruszenie linii warunkowego zatrzymania jest to wykroczenie opisane z art. 92 par. 1 kodeksu wykroczeń i zgodnie z taryfikatorem wykroczeń grzywna wynosi 100 zł. + 1 pkt karny. My nie stanowimy przepisów prawa, tylko je egzekwujemy. Urządzenie jakie posiadamy jest też użytkowane przez inne straże – wyjaśnia Jarosław Szwil, komendant straży miejskiej w Czersku.

(red)

Zapisz

 1. 13 czerwca 2014  11:29   intelekt gołębicy z Czerska   marco

  Panie Emilu proszę jeszcze raz pofatygować się do Czerska, z misją edukowania w zakresie logicznego myślenia, szczególnie tego "ryżawego" co to chce karać właściciela auta przewożonego na lawecie, jednocześnie wyznając redaktorowi TVN, że eeeeeeee, sam tego nie kuma. MASAKRAAAAAAAAAAAAAAA

  0
  0
  Odpowiedz
 2. 4 kwietnia 2014  13:01   To pisałem ja kierowca z ...   Kierowca163,

  To pisałem ja kierowca z bombowca 163, ja nie jadę na pomorze, bo on tu mi pomoże!

  0
  0
  Odpowiedz
 3. 31 marca 2014  22:31   Tak się zastanawiam!!! (3)   Kierowca163

  Czy Pan Emil Chroni kierowców ??? czy zachęca do łamania prawa???!!! Przejdziesz w Czersku na czerwonym lub w Żalnie na końcu wiochy pojedziesz 75km/h złamałeś przepisy i pan Emil gwiazda TVN Turbo nic Ci nie pomorze !!!!

  1
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 6 kwietnia 2014  18:31   Czytanie ze zrozumieniem   kierujący

   Pan Emil pisze o łamaniu prawa przez Straż Miejską. Bo nakładanie kary za czyn, który wykroczeniem nie jest jest łamaniem prawa właśnie.

   0
   0
  • 4 kwietnia 2014  10:12   Tak się zastanawiam - do kierowcy163;   zdziwiony

   Jeżeli znasz prawo tak jak ortografię, to współczuję - zawsze będziesz miał problemy.

   0
   0
  • 1 kwietnia 2014  00:25   Pomorze i pomoże - niby tak ...   anonim

   Pomorze i pomoże - niby tak samo brzmi jednak robi wielką różnicę! Jak Ci się udało "kierowco 163" wszystko pozaliczać / Prawko pewnie kupileś za skrzydełko od cielaka? ...he!...he!!

   0
   0
 4. 31 marca 2014  08:48   Emil ! - dawaj do Żalna - ...   Tucholak

  Emil ! - dawaj do Żalna - tamto dopiero są "asy" co nawet wysłowić się nie potrafią. Robia łapanki zaraz na początku wioski z obu stron ,siedzą cały dzień w samochodzie u gospodarza na podwórku i pilnują fotoradaru, Pośmiewisko na całą Polskę!

  0
  0
  Odpowiedz
 5. 30 marca 2014  13:19   radar (1)   kierowca

  Jeleniec no drodze do Torunia -na szosie w szczerym polu stoi sobie radar.Pytam po co?czy to nie jest normalne?Jedzie sobie taki jeden ,widzi radar,hamuje i ma w tyłku garaż bo ten z tyłu się nie spodziewał takiej niespodzianki w szczerym polu.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 30 marca 2014  15:09   jaki garaz   dzoana

   jak sie jedzie 90 to nie ma się powodu żeby zwalniać i żaden garaż z tyłu nam nie grozi. Wystarczy sobie wpoić do głowy że przepis to przepis i wtedy żaden radar, postawiony nawet w najdziwniejszym najbardziej zaskakującym miejscu, nam nie starszny. ja prawo jazdy mam od 7 lat jezdze zgodnie z przepisami i jeszcze nigdy mandatu nie dostałam. Czepiają się tylko Ci co chcą łamać zasady kodeksu.

   0
   0
 6. 30 marca 2014  13:08   linia   jeszcze żywy

  droga Chojnice -Brusy.Linia ciągła tam gdzie jest dobra widoczność(można wyprzedzać)a linia przerywana gdzie nie ma widoczności -wyprzedzenie to murowane czołowe zderzenie.pozdrawiam wszystkich którzy tutaj jeżdżą według siebie a nie według znaków poziomych które wysyłają na tamten świat.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. 30 marca 2014  13:02   linia   kierowca

  droga z Pawłówka do Silna.Linia ciągła na prostej drodze a przerywana na łuku,Ktoś ty ma coś z główką.Dlaczego ten kardynalny błąd nie jest di dziś naprawiony i dlaczego nie ma winnego i dlaczego nie został ukarany.Chciałbym poznać go i dowiedzieć jaką dostał karę .Kiedy te nieuki z urzędów zaczną odpowiadać za swoje błędy tak jak my kierowcy za każdą drobnostkę.Pozdrawiam wszystkich pokrzywdzonych mandatami

  0
  0
  Odpowiedz
 8. 29 marca 2014  18:45   Radary (1)   Witek

  Pan Emil ma na YouTube kanał i filmy , również ze Strażą Gminną z Człuchowa i Debrzna .

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 22 stycznia 2015  21:07   skrzyzowanie   swobodny

   skrzyzowanie 25=22

   0
   0
 9. 29 marca 2014  13:28   Łyskowo   mały

  Proponuję zrobić materiał jak SG ustawia fotoradar w bagażniku swojego VW.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. 29 marca 2014  12:38   Przepisy prawa? a co to jest? ... (1)   anonim

  Przepisy prawa? a co to jest? te polskie budzą śmiech w Europie, a jeszcze większe nasze drogi, dlaczego nie karzecie panie komendancie właściciela drogi za narażanie życia kierowców? ze względu na ich fatalny stan?

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 30 marca 2014  13:13   trzeba   Obywatel miasta

   trzeba karać złych urzędników a nie kierowców którzy dają się złapać na nieudolnie postawione oznakowanie.nie tędy droga panowie Straznicy Miejscy.Miasto powinno być dla ludzi a nie dla elity ze Straży Miejskiej

   0
   0
 11. 29 marca 2014  11:42   Brawo Emil oglądam twój ...   c.k.

  Brawo Emil oglądam twój program i mam niezły ubaw jak tych cwaniaczków z SM zapędzasz w kozi róg, a oni się gotują, he, he trzymaj się i walcz z polską urzędniczą głupotą, pozdrawiam

  0
  0
  Odpowiedz
 12. 29 marca 2014  11:29   bardzo dobrze   driver

  Niech wpadnie jeszcze na krajowa e22 od Człuchowa-do Jastrowia niech sie przejedzie tam jest nawalone tych Fotoradarów śmiesznych w każdej wiosce bez kitu Emil dawaj za Człuchów ahhaha :)

  0
  0
  Odpowiedz