Ekonomia na co dzień – praca i stabilność

W środę 30 stycznia w Szkole Podstawowej nr 1 w Chojnicach odbyły się warsztaty ekonomiczne, przygotowane w ramach konkursu „Ekonomiczne Potyczki” organizowane przez Narodowy Bank Polski i Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Uczestnicy szkolnych warsztatów ekonomicznych.   |  fot. nad.

Dziewczęta z klasy III b gimnazjum, w składzie Anna Dzwonkowska, Marianna Jarzyna i Julia Kamińska, przygotowały zajęcia, w których uczestniczyli ich młodsi koledzy z klasy II b szkoły podstawowej. Zaproszeni rodzice i dziadkowie opowiadali dzieciom  o pracy, którą wykonują na co dzień. 

Dzieci poznały m.in. zawód sędziego, terapeutki czy konstruktora, pedagoga i kolejarza. Zadaniem uczniów było odgadnięcie zawodu, który wykonują zaproszeni goście, ułożenie puzzli z „zawodowymi postaciami”. Dowiedzieli się na czym polega ich praca, a także co daje zawód i stabilność w życiu. Drugoklasiści  brali czynny udział w zajęciach i świetnie się bawili. Rodzice byli zachwyceni postawami uczniów, byli zachwyceni.

Co za frajda!

Uczennice, które zorganizowały zajęcia bardzo dziękują za pomoc wszystkim, którzy pomogli w realizacji zadania konkursowego: rodzicom i dziadkom, dyr. Ewie Modrzejewskiej oraz nauczycielom: Aleksandrze Szczepańskiej, Annie Dolina i Grażynie Pietrzak.

(nad.)

Zapisz