"Dziś sędziowie - jutro Ty"

Środowa akcja w wielu polskich miastach ma być sprzeciwem wobec "końca trójpodziału władzy". Dyscyplinowanie sędziów nazywane jest także krokiem do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej.

Manifestanci sprzeciwiają się ustawie, która dyscyplinuje sędziów za stosowanie prawa Unii Europejskiej.   |  fot. red.

Na ulice wyszli dziś pracownicy wymiaru sprawiedliwości i mieszkańcy 130 miast w Polsce, w tym również i w Chojnicach. Protestowali przed gmachem sądu przeciwko przepisom uderzającym w niezależne sądownictwo, które chce przeforsować PiS.

Jak wyjaśniono, celem zgromadzeń jest pokazanie sprzeciwu wobec złożonej w Sejmie ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych, ustawy o Sądzie Najwyższym oraz niektórych innych ustaw. Złożony przez PiS projekt zakłada m.in. wprowadzenie odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów za działania lub zaniechania mogące uniemożliwić lub istotnie utrudnić funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości, działania kwestionujące skuteczność powołania sędziego oraz zadziałania o charakterze politycznym.

(red.)

 1. 18 grudnia 2019  21:50   Te wpisy hejtujące   Dariusz

  To koledzy i zwolennicy posła MRÓWCZYŃSKIEGO???! No to już poseł Mrówczyński tymi hejtującymi wpisami przeciwko protestującym przed sądem się zajmie. Poda wszystkich hejtujących tutaj do sądu.

  26
  25
 2. 18 grudnia 2019  21:28   W Polsce po 89 roku nie było ...   Jadzia

  W Polsce po 89 roku nie było i nie ma żadnych wolnych sądów. Trzeba wypalić do gołej ziemi to marksistowske postkomunistyczne by_ło. Dopiero wtedy będzie można stworzyć wolne sądy niezależne od wrogów Polski.

  56
  35
 3. 18 grudnia 2019  21:06   Jest mi wstyd czytając zwolenników PiS. (1)   Anna Maria

  Ludzie czy Wy naprawdę nie myślicie , wybrali wam mózgi. Mój dziadek walczył o wolną demokratyczną POLSKĘ W latach20. Brał udział W plebiscycie na Mazurach. Żył w Polsce rzadzonej przez komunę jak większość z nas.Nie doczekał się wolnej Ojczyzny my tak. Widać, że wam poprzednie życie w czasach komuny odpowiadało nie chcecie demokracji chcecie dyktatury PiS, niech wam zabiorą konstytucję, wolność.Czy nie widzicie jak PIS wami manipuluje?Ja chcę żyć w wolnej Polsce.

  56
  46
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 18 grudnia 2019  21:35   mój dziadek nie walczył PO to   anonim

   by Pani Merkel za stanowisko naszego antyPolskiego szefa EU za swoje stanowisko oddać w zachodnie ręce i stworzyć system niewolniczy,i proszę POdać choć jedną rzecz,w czym negocjowała w unii totalna opozycja na korzyść Polski....nic się nie opłaciło a Polak za grosze miał pracować za talerz zupy słysząc w pracy że za bramą czeka 100 osób....do cego pytam się to prowadziło....do wolnej POlski.....

   23
   27
 4. 18 grudnia 2019  20:48   Gdzie jest magazyn na ... (1)   Lala

  Gdzie jest magazyn na żywność panie Kopczynski obietnice jak w PiS-ie a biedni na głodzie baju baju i będziemy w raju burmistrzowie zawsze obiecują a potem w d wszystko maja

  26
  23
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 18 grudnia 2019  20:51   Mks   Kali

   Poszła kasa na podgrzewaną murawę. Przecież to priorytet burmistrzunia, ciemnota chojnicka już zapomniała o magazynie na żywność a urząd miasta dopial swego. Precz z sędziami. Brawo Pis

   23
   18
 5. 18 grudnia 2019  20:46   Byłem 0 19-stej pod Sądem w ... (2)   Daniel Edrus

  Byłem 0 19-stej pod Sądem w Chojnicach pustka, ani jednej osoby! Szybko im poszło !

  43
  32
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 18 grudnia 2019  22:31   No właśnie masz rację, nic ...   Daniel Edrus

   No właśnie masz rację, nic nie dawali nic nie było za darmo więc przyszli i poszli pewnie w biedrze jakaś promocja była....

   15
   18
  • 18 grudnia 2019  21:33   Nie spóźnij się na "własny pogrzeb"   FR

   to protest, a nie strajk okupacyjny. I nikt na Ciebie nie będzie czekał. Nie jest to też koncert za darmo w galerii handlowej ani na rynku czy odwiedziny coca coli w tirach. Orientuj się, niedoświadczony wpisywaczu tumanów głupoty.

   27
   17