Dziś nagrody rozdał wójt

Sportowcy oraz osoby zajmują się kulturą otrzymały nagrody wójta gminy Chojnice. Wójt wyróżnił osoby, które w 2017 roku mogły pochwalić się osiągnięciami w sporcie, twórczości artystycznej oraz upowszechnianiu kultury i dziedzictwa kulturowego.

W środę wyróżniający się działacze sportowi, sportowcy oraz osoby związane z kulturą w gminie Chojnice otrzymały nagrody wójta.   |  fot. (m.n.)

Z nagrodzonych sportowców najwięcej było reprezentantek żeglarstwa z Irminą Mrózek Gliszczynską na czele. Nic dziwnego, przecież to mistrzyni świata i Polski w klasie olimpijskiej 470. Nagrodzono też Magdalenę Kwaśną, trzecią zawodniczkę mistrzostw świata U-21, mistrzynię polski juniorek i seniorek w olimpijskiej klasie Laser Radial.

Nagrody powędrowały też do Agnieszki Pawłowskiej (klas Optymist) i Mateusza Grzempy (Laser 4.7). Agnieszka wygrała Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, a Mateusz wywalczył pierwsze miejsce w Pucharze Europy. Jedyną przedstawicielką innej dyscypliny była Olga Szynwelska, mistrzyni świata oraz brązowa medalista mistrzostw świata w tańcu sportowym. Nie zapomniano też o trenerach żeglarzy – Mirosławie Laskowskim i Karolu Jączkowskim.

Za sukcesy w twórczości artystycznej nagrody trafiły do Eweliny Gostomczyk (2 miejsce w XXI Pomorskim Konkursie Plastycznym „Jesień na Kaszubach”, 1 miejsce w II Pomorskim Konkursie Plastycznym „Tajemniczy Ogród”, 1 miejsce w konkursie plastycznym „Mów mi Nietoperz, przyjacielu”, 2 miejsce w konkursie plastycznym „Dzieci kontra śmieci”), Michaeli Sigmanskiej (1 miejsce w powiatowym konkursie plastycznym „Europa, w której żyjemy”, 1 miejsce w wojewódzkim konkursie matematyczno – plastycznym „Bryły wokół nas”, 1 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Plastycznym „Ludzkości Dzieje Malowane” - nagroda główna im. Mistrza Jana, 2 miejsce w konkursie „Barwy jesieni. Inspiracje magicznym światłem Józefa Chełmowskiego, 1 miejsce w konkursie plastycznym „Mów mi Nietoperz, przyjacielu”) oraz do Romana Szyszki - wychowawcy kilku pokoleń plastyków i młodych ludzi, którzy regularnie zdobywają prestiżowe nagrody.

(olo), fot. (m.n.)

Zapisz

  1. 7 marca 2018  21:04   Powiedzcie autorowi zdjęć ...   anonim

    Powiedzcie autorowi zdjęć by zdjął z aparatu żółty filtr. Dziwne te fotki.

    0
    2
    Odpowiedz