Dziś dowiedzą się, do której dostali się szkoły

O godz. 14.00 absolwenci szkół podstawowych, chcący kontynuować edukację, dowiedzą się, do których szkół średnich i zawodowych się dostali. Nie ma co ukrywać, że będzie to jedna z ważniejszych informacji jakie otrzymają w życiu.

W czwartek pojawią się już listy z nazwiskami uczniów przyjętych do szkół.   |  fot. arch./A. Knitter

Wczoraj Zarząd Powiatu Chojnickiego, zatwierdził rekrutację do podlegających mu szkół średnich i zawodowych. We wszystkich placówkach łącznie przygotowano 1348 miejsc. Chętnych na te miejsca było 1480, a przyjętych zostało 1272 uczniów. Wolnych miejsc pozostało zatem 76. - Są uczniowie, którzy składają dokumenty do naszych szkół, ale aplikują też w drugiej i trzeciej preferencji gdzieś do innych.

- Zdarza się tak, że w pierwszej preferencji aplikują do np. trójmiejskich placówek, a dostają się tylko do nas. Dzisiaj o godz. 14.00 zostaną ogłoszone listy przyjętych. Zacznie się ruch pieszy do szkół z dokumentami. Dopiero wtedy zobaczymy jak rzeczywiście wygląda zapełnienie w naszych placówkach - mówi starosta chojnicki Marek Szczepański.

Włodarz zdradza także, że tradycyjnie już szkoły takie jak LO im. gen. Władysława Andersa, LO im. Filomatów chojnickich mają pełne obłożenie klas. Wolne miejsca pozostają natomiast w technikach oraz w szkołach w Malachinie i w Brusach.

Anna Zajkowska