"Dzień języków obcych" w Tech3chojnice

„Znając języki wszędzie czujesz się jak u siebie w domu.” Edmund De Waal Z okazji Europejskiego Dnia Języków nauczyciele j. angielskiego i niemieckiego z Technikum nr 3 przy wsparciu uczniów zorganizowali konkursy ukazujące kultury krajów europejskich.

Uczniowie przygotowali kolorowe dekoracje, przedstawiające flagi i symbole różnych krajów europejskich. Plakaty pokazujące różnorodność języków starego kontynentu, cieszyły oko jednocześnie ucząc.   |  fot. nadesłane

Na konkurs wymagający przebrania się za najbardziej znane postacie z poszczególnych krajów przybyli m.in. Angela Merkel, Brigitte Bardot, Monica Bellucci, Gerard Pique, Sophia Lauren, a nawet Albus Dumbledore, Allastair Moody, Bellatrix Lestrange wraz z całą załogą Winx.

Z nieco włoskim temperamentem zjawił się także Francuz Pierre z chrupiącą bagietką podobno własnego wypieku, ale łudząco przypominała tę z pobliskiego dyskontu Zadaniem klas pierwszych i drugich było stworzenie plakatów ukazujących najbardziej charakterystyczne elementy wybranych krajów. Poprzeczka została postawiona wysoko, bo prace były kreatywne i inspirujące do poznawania nowych kultur i tradycji.

Ostatnim punktem dnia były nagrania do szkolnej wersji programu Matura to bzdura gdzie wyzwaniem było prawidłowe odczytanie łamańców językowych po polsku, angielsku lub niemiecku. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom za tworzenie niepowtarzalnej atmosfery w Technikum nr 3. Rodzicom z kolei po raz kolejny dziękujemy za słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Z.G.