Dzień Marchewki w Przedszkolu nr 3

13 października w Przedszkolu nr 3 w Chojnicach, w związku z dniami owoców i warzyw zorganizowany został Dzień Marchewki. Tego dnia dzieci oraz panie ubrały się na pomarańczowo.

Celem zajęć było zwrócenie uwagi na walory odżywcze i smakowe warzyw, a zwłaszcza marchewki oraz kształtowanie nawyku spożywania warzyw w różnej postaci.   |  fot. (nad.)

Dzień rozpoczęliśmy przedstawieniem marchewki, jako warzywa, jej zalet, walorów i sposobów wykorzystania. Przedszkolaki wspólnie bawiły się tańcząc, śpiewając, rozwiązując zagadki, biorąc udział w quizach m. in. (wykonanie różnych kreatywnych prac plastyczno – technicznych, układanie marchewkowych puzzli, zbieranie marchewek z grządki i inne).

Po tańcach i zabawach nie obyło się bez degustacji surówki i soku z marchwi, chrupania surowej marchewki. Ten dzień był inny od wszystkich - pomarańczowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte. Na pamiątkę tego wspaniałego dnia dzieci otrzymały marchewkowe odznaki.

(nad.)

Zapisz