"Dziecko dla początkujących" na festiwalu w Gorzowie Wielkopolskim

W dniach 26-27 października Chojnickie Studio Rapsodyczne zagrało w Gorzowie Wielkopolskim spektakl „Dziecko dla początkujących” z inspiracji powieścią Leszka Talki o tym samym tytule.

Przyznano trzy równorzędne wyróżnienia każde w wysokości 700,00. Jedno z nich odebrało Chojnickie Studio Rapsodyczne za spektakl „Dziecko dla początkujących".   |  fot. ChCK

Do konkursu głównego, po wcześniejszej kwalifikacji, wybrano osiem spektakli z różnych stron Polski. W jury zasiadały: Józefa Zając-Jamróz – prof. nadzwyczajny PWST w Krakowie, aktorka, reżyser, laureatka festiwali teatrów jednego aktora i małych form teatralnych.

Wioleta Komar – aktorka, reżyser, pedagog. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie oraz New York Film Academy. Współpracowała z New York Theatre Workshop, Rattlestick Theater, La Mamą.

Iwona Konecka – jest absolwentką wiedzy o teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie i filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, a także Południowobałtyckiej Akademii Teatru Niezależnego.

Spektakl podczas otwartych omówień z publicznością został wysoko oceniony przez członkinie jury - podkreślono profesjonalizm w każdym aspekcie. Tym samym jury postanowiło przyznać twórcom wyróżnienie. Jeszcze bardziej cieszy uznanie publiczności - w plebiscycie na najlepszy spektakl, „Dziecko dla początkujących” zajęło drugie miejsce.

Obsada: Piotr Rutkowski, Błażej Tachasiuk

Reżyseria: Grzegorz Szlanga

Ł. Sajnaj

Zapisz