Dziadek ukradł scaner i podarował go wnukowi

Kryminalni ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież oraz paserstwo. Zatrzymany 83-latek, który z półki sklepowej zabrał skaner wartości ponad 1 tys. zł, a także jego wnuk, który go otrzymał od dziadka w prezencie, zostali przesłuchani.

Przestępstwo kradzieży oraz paserstwo zgodnie z kodeksem karnym wiąże się z pozbawieniem wolności od 3 miesięcy do lat 5.   |  fot. KPP

W minionym tygodniu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach został powiadomiony przez pracownika jednego z marketów, że  na hali sprzedaży doszło do kradzieży terminala - skanera. Natychmiast po zgłoszeniu na miejsce pojechał patrol policjantów, którzy zebrał niezbędne informacje, które mogłyby pomóc w ustaleniu sprawcy.

Do działań włączyli się również policjanci z wydziału kryminalnego. Dzięki dobremu rozpoznaniu terenowo – osobowemu funkcjonariusze ustalili podejrzanego o przestępstwo 83 - letniego mężczyznę oraz 29 - latka, który wziął od niego kradzioną rzecz pomimo, że wiedział że może pochodzić z przestępstwa. Policjanci odzyskali skradziony sprzęt, a dwaj mężczyźni zostali zatrzymani.

Materiał dowodowy zebrany przez stróżów prawa w toku prowadzonego postępowania pozwolił na postawienie 83 - latkowi zarzutu przywłaszczenia, a jego jego wnuk usłyszał zarzut paserstwa. Obaj przyznali się do zarzucanych im czynów. Teraz odpowiedzą za te przestępstwa przed sądem.

KPP

Zapisz

  1. 11 czerwca 2018  16:39   To ile wnuk ma w końcu lat ...   anonim

    To ile wnuk ma w końcu lat 20 czy 29

    1
    1
    Odpowiedz