Dwunastu wspaniałych z nagrodą Muzeum Powstania Warszawskiego?

Nominowany do tej nagrody był jeden z mieszkańców Lotynia, ale wójt Zbigniew Szczepański nie chciałby w ten sposób wyróżniać i dzielić mieszkańców. Stąd pomysł, by nagroda trafiła do dwunastu wspaniałych z Lotynia.

Mieszkańcy Lotynia w sierpniu zeszłego roku pobiegli ratować harcerzy podczas obozu.   |  fot. (olo)

Z gminą Chojnice skontaktowała się przedstawicielka Muzeum Powstania Warszawskiego. Poinformowała wójta, że jeden z mieszkańców został nominowany przez lokalnego dziennikarza i ma on otrzymać nagrodę Muzeum Powstania Warszawskiego za bohaterską postawę podczas ratowania harcerzy podczas tragicznej nawałnicy w sierpniu zeszłego roku niedaleko Suszka.

- Zwróciłem tej pani uwagę, że może to być wielki nietakt w stosunku do pozostałych jedenastu osób. Nie ma sensu się teraz licytować, kto szybciej biegł, kto szedł, kto pierwszy krzyknął, kto podjął jaką decyzję, kto płakał, kto wyciągał… Zwróciłem uwagę, że nie można wyróżniać jednej osoby, bo to mogłoby jeszcze bardziej skłócić środowisko w Lotyniu. A wiem co mówię – mówi wójt Zbigniew Szczepański.

Po konsultacjach przedstawicieli Muzeum również z sołtysem Lotynia Arkadiuszem Kubczakiem, zapadła decyzja, że na wyróżnienie Muzeum Powstania Warszawskiego zasłużyła cała dwunastka mieszkańców. I cała dwunastka pojedzie na specjalną galę. W gminie Chojnice gościła już telewizja Muzeum Powstania Warszawskiego, która realizowała już materiał do tego wydarzenia. Ma ono odbyć się w marcu.

Aktualizacja: 9.02. Jak informuje Muzeum Powstania Warszawskiego o tym, czy mieszkańcy Lotynia otrzymają wyróżnienie, zdecyduje specjalna kapituła, której posiedzenie zaplanowano w najbliższym czasie.

tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 9 lutego 2018  08:27   W całej tej publikacji na ...   anonim

  W całej tej publikacji na pierwszy plan znów wybija się pinokio, dajże spokój nie ty ratowałeś tych ludzi!!!!!!!!

  8
  2
  Odpowiedz
 2. 8 lutego 2018  22:59   Myślę ,że najlepszą ... (1)   Charzykowianin

  Myślę ,że najlepszą nagrodą dla Lotynian będzie zmiana właściwości gminnej na Gminę Rytel.

  6
  5
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 8 lutego 2018  23:30   ...   Anonim

   komentarz usunięty przez moderatora

   1
   0
 3. 8 lutego 2018  16:52   Panie Wójcie, Nic Was nie ...   anonim

  Panie Wójcie, Nic Was nie wybieli.To dzięki Panu i całej reszcie chojnickiej " bandy" został wybralny zarząd powiatu ,które przez swoje zaniedbania przyczynił się do śmierci harcerek. To jest największa tragedia ludzkości,a nie parę milionów m3 spróchniałych drzew.

  10
  14
  Odpowiedz