Dwie umowy z Marbrukiem

Dziś (4.04.) w ratuszu podpisano umowy na dwie kolejne inwestycje w mieście – budowę ulic Morelowej, Truskawkowej oraz ciągu pieszo - rowerowego w parku 1000 - lecia. Oba zadania będzie wykonywał Marbruk.

Wkrótce będzie można chodzić na skróty z ulicy Prochowej do parku po „normalnej” drodze.   |  fot. (olo)

Firma z Charzyków przedstawiła najlepsze oferty na obie inwestycje. 770 metrów Morelowej oraz 450 metrów Truskawkowej – nawierzchnia z kostki betonowej, z odwodnieniem i kolektorem deszczowym i upustami – Marbruk wykona za 3,1 mln zł. Budowa ma potrwać do końca sierpnia.

Również firma Marcina Kwiatkowskiego zbuduje 370 metrowy odcinek ciągu pieszo - rowerowego w parku 1000 - lecia – od pomnika do ulicy Prochowej. Ta zaniedbana do tej pory część parku będzie również oświetlona – stanie 12 lamp. Zadanie ma być wykonane do końca lipca, a kosztować będzie 311 tys. zł.

Czy Marbruk wyrobi się w terminie? Jak mówi właściciel nie wszystko zależy od firmy. – Przy pierwszym zadaniu będziemy pracowali w obszarze zabudowanym, gdzie jest pełna infrastruktura, więc w takich sytuacjach nie zawsze wiadomo czego możemy się spodziewać. Musi być też sprzyjająca pogoda, bo jeśli wakacje będą takie jak rok temu, to nie zdążymy – mówi właściciel Marcin Kwiatkowski.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 5 kwietnia 2018  19:32   Chojnice   Kamil

  Wiecie co jak w sposób merytoryczny podaję się błędy niedopilnowania lub ustępstwa jedynej słusznej chojnickiej władzy nazywa się mnie trolem, pajacem. Prawda jest taka że wyznawcy AF się boją że ich człowiek zostanie odsunięty od władzy a dojdą do niej ludzie naprawdę chcący zmieniać zasciankowe Chojnice w nowoczesne samowystarczalne miasto przyciągające inwestycje. Prawda was boli a prawda jest taka że Chojnice nie mają nic do zaoferowania poza chodnikami i odmalowanymi budynkami. Tylko chojniczanie mogą to zmienić!

  4
  3
  Odpowiedz
 2. 5 kwietnia 2018  19:17   Finsteroland (1)   Kamil

  Polecam obejrzeć dzisiejszy odcinek magazynu śledczego Anity Gargas. Nie tam żebym coś zarzucał milosciwie panujacemu ale myślę że człowiek samodzielnie myślący zdoła wydobyć kilka podobieństw do Chojnic.

  5
  5
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 5 kwietnia 2018  20:17   ile twoja matka musiała ...   anonim

   ile twoja matka musiała śniegu zjeść, żeby urodzić takiego bałwana

   2
   2
 3. 5 kwietnia 2018  14:41   Pamiętajcie :)   anonim

  A ja swoje wiem i dopłat do posiłkow naszych milusińskich pamietam i wiem jak głosować :)

  3
  5
  Odpowiedz
 4. 4 kwietnia 2018  18:41   TY kAMIL TY MASZ JAKIEŚ ... (2)   JAN KARCZMAERK

  TY kAMIL TY MASZ JAKIEŚ OBSESJE, GDYBY CIEBIE WYBORCY MIELI POSLUCHAĆ TO BY SIE COFNELI CO NAJMNIEJ 20 LAT WSTECZ, JEZELI TROLLU MASZ ODWAGE PODPISZ SIE NAZWISKIEM

  12
  10
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 5 kwietnia 2018  07:15   Muzykant pieprzysz bzdury i ...   anonim

   Muzykant pieprzysz bzdury i tyle w temacie

   1
   3
  • 4 kwietnia 2018  19:09   Janko Muzykant Pana AF   Kamil

   Wiesz Pan co. Pan masz urojenia że Chojnice kwitną. Kto ma tam dobrze? Ludzie którzy pracują za granicą albo mają sztame z milosciwie panującym. Chojnice straciły cywilizacyjna szansę dostrzegam to bo już tam nie mieszkam i jest mi najzwyczajniej żal tych ludzi którzy muszą żyć w tej sieci układów z Ratusza. Wiem pewnie Pana nie przekonam pewnie Pan z tej linii jedynej słusznej władzy chojnickiej ale niech Pan pojedzie w świat odwiedzi choćby inne miasta w Polsce to zobaczy Pan jak daleko w tyle jesteśmy w Chojnicach, jedyne co mamy to odmalowane miasto z ładnymi chodnikami i turbo dlugami. Naprawdę może być inaczej tylko trzeba mieć odwagę w demokratyczny sposób zmienić te władze i dać szansę innym tym którzy postawią na gospodarkę i na ludzi zapewniając im godziwe warunki życia nie patrząc na swoje ukladziki.

   10
   6
 5. 4 kwietnia 2018  17:23   Idą wybory!!! (2)   Kamil

  Rok wyborczy i budowy ruszają. Burmistrz myśli że chodnikami kupi wyborców!!! A ja się pytam gdzie chck Gdzie dworzec kolejowy Gdzie mieszkania dla ludzi młodych, Gdzie inwestycje w strefie ekonomicznej? Ludzie podziekuja tej władzy za 20lat zmarnowanych szans. Razem Zmienimy Chojnice i podziekujmy obecnej jedynej słusznej władzy!!!!

  17
  37
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 5 kwietnia 2018  17:50   Sluchaj no pajacu!!!   OPTYMISTA

   Zobacz co juz jest zrobione a nie krytykujesz to co jeszcze nie jest a bedzie zrobione.Moim zdaniem PAN BURMISRZ FINSTER za swoja wzorowa prace ktora wykonuje od 1998 powinien kiedys miec w miescie wzniesiony pomnik lub nazwac jego nazwiskiem jedna z ulic. A TY KRYTYKU PI.......NY WYPROWAC SIE Z CHOJNIC JAK CI SIE NIE PODOBA.

   21
   3
  • 4 kwietnia 2018  19:30   Dobrze gada   anonim

   Dobrze gada wódki mu dać

   11
   11