Dwa złota i srebro na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży!

Po sukcesie Laserowców nadeszła pora na rywalizację na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zawodników startujących w klasie Optimist. Założenia przed regatami były jasne - zdobyć medal.

Trzy medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zdobyli żeglarze ChKŻ.   |  fot. (nad.)

Niestety plany pokrzyżował wiatr, a właściwie jego brak. Tak słabowiatrowe warunki sprawiły, że niestety nie udało się rozegrać wszystkich zaplanowanych wyścigów. Nawet najlepszym zdarzały się słabsze wyścigi, przez co do końca regat nie było wiadomo, komu dopisze szczęście.

W klasyfikacji chłopców nasz Klub reprezentowało 6 zawodników. W stawce 69 uczestników złoty medal zdobył Jacek Kalinowski z ChKŻ Chojnice, który pokonał swojego klubowego kolegę Antoniego Lipińskiego. Na najniższym stopniu podium stanął Oskar Ponto z YKP Gdynia.

Pozostali nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:

9 m. Rafał Pogorzelski

18 m. Jeremi Szczukowski

58 m. Korneliusz Dębiak

59 m. Marcel Montrymowicz

W klasyfikacji dziewcząt rywalizacja była bardzo zacięta, lecz także nie rozegrano wszystkich wyścigów. Po 3 wyścigach w czołówce było bardzo ciasno, lecz swoją klasę, pomimo jednego słabszego wyścigu, pokazała Agnieszka Pawłowska z ChKŻ Chojnice, która na remisie wywalczyła złoty medal. Taki sam dorobek punktowy miała zdobywczyni srebrnego medali Alicja Przybyłek z AZS OŚ Poznań. Brąz zdobyła Aleksandra Bobula z JK KOTWICA Tarnobrzeg.

Druga nasza zawodniczka Zofia Prądzyńska zajęła 21 miejsce. Końcowy rezultat zaskoczył wszystkich. Optimiściarze dołożyli 2 złota i srebro do zdobytych wcześniej 2 złotych medali w klasie Laser oraz złotego medalu w klasie 420. Obecną edycję Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży możemy zaliczyć do najbardziej udanej w historii.