Dwa wypadki na drodze krajowej 22 i śmiertelne potrącenie w Angowicach

W odstępie trzydziestu minut doszło wczoraj (11.03). do dwóch wypadków na drodze krajowej nr 22 biegnącej przez miasto i gminę Czersk. Wieczorem zginał potrącony 71 - latek w Angowicach.

W poniedziałek ok. godziny 20.00 na trasie Chojnice - Angowice doszło do śmiertelnego potrącenia. W wypadku śmierć na miejscu poniósł mężczyzna.   |  fot. KPPSP Chojnice

Pierwszy wypadek miał miejsce na ul. Chojnickiej w Czersku (ok. godz. 15.00). Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący motocyklem podążający w kierunku Chojnic, chcąc uniknąć zderzenia z wyjeżdżającym z parkingu pojazdem „położył” w trakcie jazdy motocykl na asfalcie, w konsekwencji sam spadając z jednośladu uderzył w znak drogowy na wysepce.

Mężczyzna doznał licznych obrażeń ciała m.in. złamań nóg. Ostatecznie został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Gdańsku.

Trzydzieści minut później, na wysokości Łęga – Kolonii, zderzyły się dwa samochody. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że podążający w kierunku Starogardu Gd. kierujący volkswagenem najechał na tył znajdującego się przed nim peugeota, który chciał zjechać z berlinki, skręcając w lewo. Kierujący vw został zabrany do szpitala.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja, która wyjaśnia okoliczności wypadków.

Wczoraj (11.03.br) około godziny 20 - tej dyżurny chojnickiej Policji odebrał zgłoszenie, że na trasie Chojnice- Angowice doszło do potrącenia pieszego. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Pracujący na miejscu wypadku funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 45- letnia kierująca mieszkanka gminy Chojnice potrąciła znajdującego się na jezdni pieszego idącego nieprawidłową stroną jezdni, który poruszał się również bez wymaganych elementów odblaskowych.

W wyniku tego zdarzenia, 71- letni mężczyzna doznał obrażeń, które okazały się śmiertelne. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy. Badanie wykazało, że kierująca była trzeźwa. Funkcjonariusze przeprowadzili również oględziny pojazdu, a policyjny technik wykonał dokumentację procesową oraz zabezpieczył ujawnione ślady, które pomogą w wyjaśnieniu okoliczności tego tragicznego wypadku.

(red). KPP. fot. KP PSP Chojnice

Zapisz