Dwa wnioski powiatu do Funduszu Dróg Samorządowych

Oba dotyczą inwestycji na terenie Gminy Chojnice. Powiat aplikował m.in. o dofinansowanie kontynuacji remontu ulicy Sławęcińskiej w Ogorzelinach oraz przebudowę drogi do Krojant i drogi nr 22. Łącznie, na obie inwestycje, potrzebuje ponad 21 mln zł.

Starosta Marek Szczepański, liczy na to, że uda się pozyskać pieniądze na inwestycje w Gminie Chojnice.   |  fot. A. Zajkowska

Po raz kolejny powiat aplikuje o pieniądze na kontynuację remontu ulicy Sławęcińskiej w Ogorzelinach oraz drogi wiodącej do Sławęcina. - Otrzymaliśmy kiedyś czek na remont tej drogi, ale tych pieniędzy ostatecznie nie dostaliśmy. Jeszcze raz więc składamy wniosek. Rozszerzamy go jednak o inwestycje w kierunku Jerzmionek, czyli do granic powiatu chojnickiego z powiatem sępoleńskim. Kosztorysowa wartość zadania to 17 mln zł - mówi starosta chojnicki Marek Szczepański.

Drugi wniosek powiatu do FDS, również dotyczy kontynuacji inwestycji. Konkretnie arterii z Krojant do drogi nr 22, wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego. Wartość zadnia opiewa na około 4 mln 500 zł.

Anna Zajkowska