Duży odzew na konkurs hafciarski

Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zakończył przyjmowanie prac na konkurs hafciarski „ETNO-DESIGN”. Przedmiotem konkursu były prace hafciarskie inspirowane wzorami kaszubskimi w dwóch kategoriach.

Jedna z prac nadesłanych na konkurs hafciarski.   |  fot. nad.

Pierwsza z nich dotyczyła haftów kaszubskich na elementach strojów (również współczesnych); druga natomiast haftów kaszubskich na serwetach, obrusach, bieżnikach, etc. Łącznie wpłynęły 133 prace z różnych zakątków Pomorza i Borów Tucholskich. Zdecydowanie przeważały prace w drugiej kategorii  - najwięcej wpłynęło różnego rodzaju serwet.

Chociaż prac wykonanych na elementach strojów nie było wiele, to te przysłane przez uczestników konkursu przykuwają pomysłowością. Wszystkie natomiast zadziwiają starannością i precyzją wykonania. O wyborze zwycięskich prac zdecyduje komisja konkursowa, która będzie obradowała w ostatnim tygodniu lipca.

O wynikach konkursu powiadomimy na naszej stronie: gokchojnice.pl. Zwycięskie i wyróżnione prace posłużą do zorganizowania wystawy i sesji fotograficznej. Do czego mogą służyć jeszcze hafty kaszubskie współcześnie? - tego dowiecie się Państwo śledząc informacje na stronie www.gokchojnice.pl

Projekt „MODA NA ETNO” Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020"

Lucyna Bucław