Dużo się dzieje na froncie inwestycji. Dworzec wpisany do rejestru zabytków

Na konferencji prasowej burmistrz Areniusz Finster poinformował o ogłoszonych lub planowanych przetargach na miejskie inwestycje oraz o kłopotach na niektórych z nich. Jest też plan pracy przy węźle integracyjno - transportowym.

Burmistrz Arseniusz Finster przekazał dziś informacje o trwających lub ogłoszonych miejskich inwestycjach.   |  fot. (olo)

Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie zadaszenia trybun Chojniczanki. - Chcemy zimą go wykonać na pierwsze mecze w marcu. Jeszcze w tym roku ogłosimy przetarg na modernizację budynku głównego klubu, by dostosować go do wytycznych PZPN. Klub sporządził projekt, wartość remontu to ok. 350 tys. zł. Głowy w piasek nie schowam i jeśli Chojniczanka awansuje zajmiemy się budową podgrzewanej murawy – dodaje burmistrz Arseniusz Finster.

 Burmistrz omówił też inne przetargi oraz skomentował trwające prace w okolicach ulicy Strzeleckiej i Szkoły Podstawowej nr 7 oraz naświetlił kolejne problemy przy budowie Chojnickiego Centrum Kultury. – Po spotkaniu z generalnym wykonawcą ChCK mamy szereg niespodzianek. Wiemy, że będzie wniosek o aneks o przesunięcie terminu do końca kwietnia przyszłego roku.

- Główna przyczyna to dodatkowe roboty, które trzeba wykonać. Mamy bowiem kolejne kłopoty, których nie zakładaliśmy, m.in. ze skarpą przy ChCK, która nie jest nośna i będzie trzeba wymieniać grunt. To wiąże się z ryzykiem odkopania kolejnych szczątków i badań – mówi burmistrz. Do końca roku ma być za to zamontowana duża szklana fasada na czole budynku i wówczas będzie on mógł być zamknięty i po ogrzaniu ruszą kolejne prace wewnątrz.

Burmistrz poinformował też o rozplanowaniu prac nad projektem węzła integracyjno-transportowego. W ratuszu temat podzielono na sześć modułów, bo projekt zakłada kilka ciekawych rozwiązań, które mają ostatecznie łączyć się w całość. Te moduły to: autobusy, ścieżki rowerowe, dworzec autobusowy, dworzec kolejowy i  parkingi, PLK i miejski rower.

Już wiem, że dworzec obiektami i budynki na ul. Nad Dworcem wraz działką zostały wpisane do rejestru zabytków. Musimy wykonać studium historyczne dworca oraz program prac konserwatorskich, który będzie wytyczną dla wykonawcy – mówi burmistrz.

Więcej o węźle oraz przetargach i pracach inwestycyjnych w mieście w materiałach wideo.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 3 grudnia 2017  19:56   Brak myślenia ...   podatnik

  Czy ktoś pomyślał jakie będą skutki i koszty wpisania dworca na listę zabytków ? Bez konserwatora nie będzie można zrobić NIC a projekty będą musiały być przez niego zatwierdzane . Ciemny lud kupuje bajki a wybrańcy liczą kasę. Po kiego grzmota dworzec autobusowy ma być zaraz przy kolejowym ? PKS zarabia kasę na parkingu gdzie jest idealny teren pod dworzec a miasto topi kasę w idiotyczne lokalizacje .Czas na zmiany podczas przyszłorocznych wyborów.

  1
  4
  Odpowiedz
 2. 3 grudnia 2017  14:34   czy te oczy mogą kłamać?   anonim

  przechlane, czy naćpane

  2
  4
  Odpowiedz
 3. 1 grudnia 2017  23:17   Brak słów kolejne ...   mieszkaniec Chojnic

  Brak słów kolejne przedłużenie terminu CHCK, nałożyć kary umowne na wykonawcę. Od dłuższego czasu nic się nie dzieje z terenem wokół budynku. Ziemia wstępnie zebrana wywieziona, i pie......e że skarpa jest nie stabilna. A kto ją rozkopał? Mieszkańcy przychodzili wieczorami i podkopywali? Z tego co widać to wykonawcę chyba woźny z liści wygrabił i kolo nie wie co się dzieje. A frajerzy z ratusza chwytają każdą ściemę która im zapoda!!!!

  10
  12
  Odpowiedz
 4. 1 grudnia 2017  20:49   Brawo   Eh

  Cku i skarpy, Pan skarp nie widział tu są małe ale cóż jaki nadzoru takie problemy

  4
  8
  Odpowiedz
 5. 1 grudnia 2017  14:07   2018   Wookee

  Kalendarium 2018 Wiosna - otwarcie Centrum Kultury Lato - dni chojnic (może z jakąś gwiazdą) i nic się nie dzieje Jesien - wybory samorządowe

  9
  8
  Odpowiedz