Duch teatru II Rzeczypospolitej w Charzykowach

Teatr rozrywkowy i kabaret literacki połączony ze wspaniałą muzyką w wykonaniu wielkich artystów – tak w skrócie można opisać sobotnie wydarzenie, które miało miejsce w charzykowskim amfiteatrze.

W nostalgiczną podróż do lat międzywojennych zaprosił widzów Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach.   |  fot. nad.

Przed publicznością zaprezentowały się największe gwiazdy II Rzeczypospolitej: Eugeniusz Bodo (w tej roli Wojciech Machnicki), Hanka Ordonówna (Anna SokołowskaAlabrudzińska), Jan Kiepura (Adam Zaremba)i Maria Eggerth (Magdalena PolkowskaSzachnowska). W role bezimiennych dżentelmenów z okresu międzywojnia wcielili się Sławomir Głazek i Tomasz Gęsikowski.

Ten ostatni był również reżyserem przedstawienia. Całość z niezwykłą gracją poprowadził Conrado MorenoSzypowski, przybliżając widzom kontekst historyczny przedstawienia oraz przypominając biografie jego bohaterów. Nie zabrakło anegdot z życia gwiazd, scenek kabaretowych, a przede wszystkim piosenek z okresu, kiedy Polska ugruntowywała swoją niepodległość.

Widzowie mogli usłyszeć m.in.: „Miłość ci wszystko wybaczy”, czy „Już taki jestem zimny drań”. Wspólnie z artystami wykonali przebój „Powróćmy, jak za dawnych lat”, który był pięknym zwieńczeniem całego przedsięwzięcia.

Widzowie z rozrzewnieniem opuszczali charzykowski amfiteatr. Dzięki artystom znaleźli się przez chwilę w teatrze na miarę przedwojennego  Qui Pro Quo, który niósł swojej publiczności wytchnienie i pozwalał na krótki czas zapomnieć o trudnościach dnia codziennego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

(nad.)

  1. 6 sierpnia 2019  19:22   D z i ę k u j e m y   Chojniczanka

    Wspaniałe wydarzenie artystyczne. Szczególne podziękowania dla Pana Adama Zaremby, dzięki któremu kilka razy do roku mamy możliwość kontaktu z tak piękną muzyką. Pomijam fakt, że za każdym razem jest to promocja naszego pięknego miasta i okolic. Chcemy jeszcze...

    1
    1