Drzwi Otwarte w rytmie rock and rolla

Tydzień temu klasa trzecia naszej szkoły sama współorganizowała Drzwi Otwarte w Ostrowitem, a wczoraj sami byli gośćmi Drzwi Otwartych w Sławęcinie.

Uczenie przez doświadczenie to najlepsza forma poznawania otaczającego nas świata.   |  fot. J. Rozmarynowski

Starsi uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali dla swoich przyszłorocznych kolegów i koleżanek z murów szkolnych ciekawe zajęcia promujące naszą szkołę. Na powitanie głos zabrała pani dyrektor i przekazała prowadzenie naszym gimnazjalistkom. Jako pierwsi zaprezentowali się właśnie gimnazjaliści ze swoim występem z okazji Dnia Kobiet.

Udało im się na tyle rozkręcić trzecioklasistów, że dali się porwać do wspólnego tańca w rytm Rock'n'rolla. Nadszedł czas na słodki poczęstunek, aby mieć siły na dalsze atrakcje. Pierwszą z wielu było szybkie zwiedzanie szkoły, po którym goście udali się do biblioteki szkolnej, by wziąć udział w bajkowych zgadywankach i wspólnym śpiewaniu piosenki z Akademii Pana Kleksa. Następna była bombowa mini lekcja chemii - nie mogło zabraknąć wybuchów!

Kolejnym punktem programu były prowadzone przez dziewczęta z klasy ósmej zajęcia kształtujące kreatywność. Ciężko się było oderwać od stolików, ale kolejne atrakcje czekały. Uczniowie klasy szóstej poprowadzili interaktywne zajęcia z naszymi programowalnymi robotami, a także zagadki matematyczne. Na koniec nasi goście udali się na salę gimnastyczną, gdzie klasa siódma przygotowała tor przeszkód. Nie obyło się oczywiście bez krótkiej wizyty w sekretariacie. Trzecioklasiści, czekamy na Was we wrześniu!

Not. i fot. Jacek Rozmarynowski

Zapisz