Drugi przetarg udany

Po pierwszym przetargu w gminie Chojnice byli załamani, gdyż oferty na remont 12 gminnych dróg były droższe od kosztorysu aż o 2,5 mln zł. Ponowny przetarg zakończył się sukcesem.

Drugi przetarg ogłoszony przez gminę przyniósł pozytywne rozstrzygnięcie.   |  fot. m.n.

Włodarze gminy Chojnice unieważnili pierwszy przetarg na remont 12 dróg gminnych uszkodzonych po nawałnicy, gdyż każda z 12 ofert na 12 różnych odcinków  była droższa od kosztorysu. W sumie było to aż 2,5 mln zł więcej niż zakładano.

Wójt Zbigniew Szczepański zwrócił się do przedstawicieli wielu firm w regionie o złożenie ofert na drugi przetarg. I przyniosło to skutek. Na 11 odcinków wpłynęły po cztery ofert, a na jeden pięć. W większości przypadków najniższą ofertę złożyła firma Brandbud Wiesława Hildebrandta z Krojant i w sumie zajmie się ona naprawą ośmiu odcinków.

W trzech przypadkach wygrała firma Ad-Bet Adriana Peszko z Chojniczek, a jeden z odcinków wyremontuje firma Pozorski ze Złotowa koło Czerska. – Obecnie trwają procedury związane z formalną i merytoryczną weryfikacją. Cieszymy się jednak, że kwoty te są zbliżone do kosztorysów i różnica wynosi tylko 56 tys. zł, a nie 2,5 mln zł jak w pierwszym przypadku – mówi wójt Zbigniew Szczepański.

Prace potrwają do 20 listopada.

 (olo)

Zapisz

 1. 7 czerwca 2018  23:01   Tanie drogi   chojniczanin

  Kto robi i naprawia tanio, ten robi to 2 razy. Nie mozna robic tanio i dobrze. Ale niektorym jest to ciezko zrozumiec i pojac.

  3
  1
  Odpowiedz
 2. 7 czerwca 2018  18:04   Brawo   Paweł

  Piękna robota SP „wielkie osiągniecie” i bez proszenia i zapraszania da się. To teraz DK22

  2
  0
  Odpowiedz
 3. 7 czerwca 2018  17:07   Gość   Gosc

  Tylko żeby to zrobili...

  2
  0
  Odpowiedz