Druga wygrana w tym sezonie

W 11 kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy, w niedzielny wieczór Red Devils podejmował na własnej hali zespół AZS Uniwersytet Warszawski Wilanów. Był to pojedynek siódmej i 14 drużyny tabeli.

W meczu w Chojnicach to gospodarze byli bardziej konsekwentni i skuteczniejsi, przez co odnotowali wygraną.   |  fot. arch./A. Knitter

Wprawdzie wyżej notowani goście po środowym przegranym meczu, przyjechali do Chojnic po to, aby wywalczyć punkty, to gospodarze chcieli zrehabilitować się po ostatnim blamażu, gdzie przegrali 0:9. W poprzednim sezonie drużyny te mierzyły się dwukrotnie i w obu przypadkach chojniczanie wygrywali jedną bramką.

Red Devils – AZS Uniwersytet Warszawski Wilanów (4:1) (6:3)

Red Devils: Kartuszyński, Pastars, Medon, Augusto, Nehela, Laskowski, Seniuk, Kąkol, Świtoń, Filipe

Bramki: 4. Laskowski, 12. Laskowski, 20. Pastars, 20. Nehela, 24. Nehela, 39. Laskowski – 18. Marcinkowski, 24. Pikiewicz, 24. Klaus

Kartki:   28. Laskowski (RD), 38. Augusto (RD) – 19. Marcinkowski (AZS)

Swoją skuteczność nareszcie potwierdzili dziś zawodnicy Red Devils. Chojniczanie już do przerwy wygrywali czterema bramkami. Po przerwie goście nie zamierzali odpuścić i zaliczyli dwa trafienia, zawodnicy Red Devils również. Było to emocjonujące spotkanie i zasłużone zwycięstwo gospodarzy. Trochę długo, bo półtora miesiąca kibice czekali na drugie zwycięstwo futsalowców z Chojnic, być może, to spotkanie było przełomowym w walce o ligowe punkty.