Druga porażka Wigier z Chojniczanką w tym sezonie!

W 18 kolejce rozgrywek drugiej ligi Chojniczanka podejmowała Wigry Suwałki. Goście zajmowali 9 pozycję w tabeli, ale strata do gospodarzy na 3 miejscu wynosiła tylko 4 punkty.

Gospodarze dowieźli komplet punktów i zbliżyli się do Ruchu Chorzów w walce o awans.   |  fot. Rmak

Przypomnijmy, oba zespoły dość często spotykały się na ligowych boiskach, głównie grając w Fortuna 1. Lidze. W 1 kolejce obecnego sezonu Chojniczanka wygrała w Suwałkach 4:0.

Chojniczanka Chojnice - Wigry Suwałki 1:0 (1:0)

Chojniczanka Broda – Bartosiak, Byrtek, Kasperowicz, Mikołajczyk, Czajkowski, Karbowy (90+3. Kona) – Mazek (87. Olszewski), Wolsztyński (87. Van Huffel), Klichowicz (83. Emche), Mikołajczak (83. Pląskowski).

Bramki: 14. Wolsztyński

Kartki: 61. Mikołajczak (CHO) – 22. Lewandowski (SUW), 40. Prętnik (SUW), 88. Michalski (SUW)

Od ataków rozpoczęli gospodarze, a dobra gra defensywy Chojniczanki skutecznie utrudniała rywalowi grę z kontry. W 14 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po składnej akcji. Uderzenie w okienko zaliczył Wolsztyński. W kolejnych minutach miejscowi prowadzili składną grę a kilka akcji mogło się podobać kibicom. Chojniczanka mogła prowadzić wyżej, ale po strzale Klichowicza skutecznie interweniował bramkarz gości. Przewaga gospodarzy była bezsporna, jednak nie przełożyło się to na wiele okazji strzeleckich. Gospodarze przed przerwą oddali pięć strzałów przy jednej próbie zawodników z Suwałk.

Po przerwie żadna z drużyn bramki nie zdobyła. Chojniczanka była lepsza przez godzinę gry. Ostatnie kilkanaście minut spotkania to przewaga Wigier, kiedy Biało-Niebieskim udało się skonstruować kilka dogodnych okazji. Zabrakło im jednak skuteczności i odrobiny szczęścia, kiedy piłka uderzyla w słupek bramki miejscowych. Nie było to jednak tak łatwe zwycięstwo Chojniczanki jak to sierpniowe, kiedy goście w 1 kolejce tego sezonu ulegli Chojniczance aż 4 bramkami.