Drogowe plany i koncepcje

Powstanie koncepcja przebudowy skrzyżowania ulic Gdańska – Subisława – Obrońców Chojnic. To pokłosie rozpoczętej budowy połączenia ulicy Subisława z Towarową

Najlepszym rozwiązaniem zamiast skrzyżowania byłoby rondo. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie tyle miejsca. Ma to pokazać właśnie opracowana koncepcja.   |  fot. google maps

Dlaczego? Nowy odcinek, który połączy ulicę Subisława z Towarową na pewno ułatwi dojazd np. pracownikom do strefy przemysłowej miasta na Zakładową czy Przemysłową i na pewno odciąży też ruch chociażby na ulicy Drzymały czy skrzyżowaniach Drzymały – Warszawska, Warszawska - Towarowa czy też Towarowa – Dworcowa.

Pewnym jest jednak też, że zwiększy się ruch na skrzyżowaniu Gdańska – Subisława – Obrońców Chojnic. Najgorszą rzeczą będzie tam kolejna w ciągu ulicy Gdańska – Sukienników sygnalizacja świetlna, bo już teraz trzeba stać czasami na wszystkich skrzyżowaniach po kolei. Najlepszą opcją byłoby więc rondo. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie tyle miejsca. Ma to pokazać właśnie opracowana koncepcja.

W 335 - metrowym „łączniku” między Subisława i Towarową jest już kanalizacja deszczowa. W tym roku ma jeszcze powstać oświetlenie, a w przyszłym roku zostanie ona zbudowana. Jednocześnie zostanie przebudowany i połączony z „łącznikiem” 225 - metrowy odcinek ulicy Subisława (również z nowym oświetleniem). Łączny koszt szacowany jest na 2,3 mln zł.

Wkrótce ruszy też przetarg na remont ulicy Pileckiego (w sąsiedztwie Chojnickiego Centrum Kultury) oraz na wykonanie zieleni na Wzgórzu Ewangelickim. Te inwestycje (warte ok. 2,2 mln zł) również mają być wykonane w przyszłym roku.

(olo)

Zapisz

 1. 10 kwietnia 2018  13:10   Sikorskiego i Sobierajczyka   Konstruktywny

  A co z Ulicą Sikorskiego i Sobierajczyka? Od 25 lat robią tylko nasyp i równają drogę, która i tak jest zrobiona na odpierdziel. Burmistrz dobre 5 lat temu obiecał coś zrobić i co? Nadal gówno zrobił, tylko o swoje interesy dba i rzuca mięsem wyborczym. Od 25 lat con ajmniej droga woła o wyremontowanie. W zamian są tylko dziury po deszczu. A reszta ulic na tym osiedlu dostały ładny polbruk.

  1
  0
  Odpowiedz
 2. 9 kwietnia 2018  20:55   A co z ulicą Żeromskiego. ... (1)   anonim

  A co z ulicą Żeromskiego. Przejechać nią graniczy z cudem !!!

  5
  1
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 10 kwietnia 2018  13:09   Sikorskiego i Sobierajczyka   Konstruktywny

   A co z Ulicą Sikorskiego i Sobierajczyka? Od 25 lat robią tylko nasyp i równają drogę, która i tak jest zrobiona na odpierdziel. Burmistrz dobre 5 lat temu obiecał coś zrobić i co? Nadal gówno zrobił, tylko o swoje interesy dba i rzuca mięsem wyborczym.

   0
   0