Droga na Ogorzeliny i Lichnowy będzie przebudowana

Powiat chojnicki wyremontuje, a wręcz przebuduje kilkanaście kilometrów dróg w obrębie gminy Chojnice za środki z Funduszu Dróg Samorządowych.

Jest wielka szansa na remont odcinków dróg z Chojnic na Ogorzeliny i z Chojnat do Lichnów.   |  fot. powiat.chojnice.pl

- W kwietniu złożyliśmy trzy wnioski i wszystkie znalazły się na liście rekomendowanych do dofinansowania – informują w powiecie. Największy remont, jaki zaplanował powiat, to przebudowa 8 kilometrów drogi między Chojnicami a Ogorzelinami. Planowany koszt tego zadania to prawie 29 mln zł, a dofinansowanie, jakie może otrzymać powiat, to 14,5 mln zł .

- Jest to zadanie wieloletnie zaplanowane do 2021 roku. Na podstawowej liście wieloletnich inwestycji ten projekt znalazł się na 4 miejscu – cieszą się w chojnickim starostwie. Drugi odcinek, który będzie realizowany, bo również znalazł się na czwartym miejscu listy, to przebudowa odcinka między Chojnatami a Lichnowami na długości ok. 2 km. Planowany koszt tego zadania to 2,5 mln zł. Dofinansowanie ma wynieść 50 proc.

Na liście rezerwowej jest trzeci wniosek starostwa na roboty drogowe w Ogorzelinach za kwotę ok. 11 mln zł (to zadanie nie jest więc jeszcze pewne, gdyż wniosek znajduje się na czwartym miejscu listy rezerwowej). Zakłada on wyremontowanie ponad 3 km ulic w obrębie wsi (rozbudowana ma zostać ulica Sławęcińska, przebudowana ulica Chojnicka oraz przebudowany ma zostać odcinek od skrzyżowania ulic Chojnickiej i Młyńskiej w kierunku Jerzmionek).

Na tej trasie ma też powstać ścieżka rowerowa do granic powiatu chojnickiego. - Na początku września okaże się, które z zadań doczekają się realizacji. Do końca sierpnia bowiem premier ma czas na podpisanie rekomendowanych list - dodają w starostwie.

(olo)

Zapisz

 1. 9 sierpnia 2019  20:25   Zapytanie   Mieszkaniec

  A droga do Granowa

  1
  1
  Odpowiedz
 2. 8 sierpnia 2019  20:40   a kiedy bedzie scieżka ... (1)   Ciekawa

  a kiedy bedzie scieżka rowerowa do Obkasu??

  4
  8
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 9 sierpnia 2019  05:43   Traktor   anonim

   A co to Obkasa?

   2
   5