Dostawca automatyki przemysłowej – jak wybrać?

Wybranie dostawcy automatyki przemysłowej nigdy nie jest łatwym procesem. To dynamicznie rozwijająca się dziedzina, która ma niebagatelny wpływ na przyspieszenie procesów zachodzących na liniach produkcyjnych.

Automatyka przemysłowa to jedna z gałęzi inżynierii elektromechanicznej, która rozwija się w naprawdę zaskakująco szybkim tempie.   |  fot. nad.

Automatyka przemysłowa wpływa na efektywność pracy i składa się z wielu nowocześnie zaprojektowanych systemów o zaawansowanym stopniu technologicznym. Dzięki temu właściciele zakładów produkcyjnych i przemysłowych nie mają żadnych trudności z tym, aby udanie nadzorować i kontrolować wszelkie procesy zachodzące w ich firmach. Można je udoskonalać i wprowadzić na jeszcze wyższy poziom.

Automatyka przemysłowa - jak wpływa na proces produkcji w zakładach pracy?

Zautomatyzowanie procesów produkcyjnych w zakładach pracy to podstawa sukcesu. W ten sposób mniejsze przedsiębiorstwa mogą się rozwijać i stawać się bardziej konkurencyjne. Automatyka wykorzystuje rozmaite urządzenia elektroniczne, tak aby stopniowo podnosić poszczególne parametry produkcyjne. Istotne jest to, aby było to nadzorowane przez osoby doświadczone i możliwie jak najlepiej wykwalifikowane.

Na liniach produkcyjnych bardzo często można współcześnie odnaleźć rozbudowane maszyny i urządzenia, ale też roboty. Eliminowane są w ten sposób stanowiska pracy przeznaczone dla ludzi. Na dłuższą skalę jest to znaczna oszczędność kosztów, ale też spora wygoda. Istnieje wiele korzyści, które sprawiają, iż automatyka przemysłowa jest obecnie aż tak spopularyzowana:

- produkcja jest w pełni zautomatyzowana i przebiega wręcz bezawaryjnie,

- zwiększa się wydajność pracy (można realizować znacznie większą ilość zleceń od potencjalnych kontrahentów),

- praca może odbywać się nawet w trudnych warunkach,

- czynności produkcyjne wykonywane są automatycznie i powtarzalnie (niezawodnie).

Oczywiście tego typu inwestycje pochłaniają z firmowego budżetu dość duże pieniądze. Największe zakłady pracy są w stanie wydać na automatykę przemysłową nawet kilka milionów złotych, ale po pewnym czasie ta inwestycja z całą pewnością się zwróci.

Więcej o zaletach automatyki przemysłowej można przeczytać na poratlu EBMiA Wiedza - https://www.ebmia.pl/wiedza/porady/automatyka-porady/

Czym kierować się przy wyborze dostawcy automatyki przemysłowej?

Warto wiedzieć czym przedstawiciele zakładów pracy powinni kierować się przy wyborze konkretnego dostawcy automatyki przemysłowej. Na pewno nie może to być cena, ponieważ tanie rozwiązania i systemy nie będą wystarczające w przypadku rozbudowanych linii produkcyjnych i mogą okazać się awaryjne.

Dostawca powinien być doświadczony i mieć na swoim koncie przynajmniej kilka różnych realizacji. Liczy się renoma rynkowa, wprowadzanie na rynek indywidualnych rozwiązań oraz branie pod uwagę potrzeb danej firmy. W pierwszej kolejności należy rozpatrywać dostawców z dość dużym dorobkiem zawodowym. Nie można zapomnieć o kompleksowych usługach doradczych, które mogą się przydać zwłaszcza nieco mniejszym firmom.

Polecany dostawca automayki przemysłowej to EBMiA.pl oferujący między innymi wysokiej jakości sterownik bldc - https://www.ebmia.pl/13672-sterowniki-silnikow-bldc

(nad.)