Dokonali rozboju, są już za kratami aresztu

Policjanci z Chojnic zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Sprawcy w miniony wtorek wtargnęli do mieszkania 41 - letniego mieszkańca Chojnic, pobili go żądając od niego wydania pieniędzy.

Napastnicy najbliższe dwa miesiące spędzą za kratami aresztu śledczego. Mężczyźni ci dopuścili się tego przestępstwa w warunkach recydywy, dlatego może im grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.   |  fot. KPP

Ponadto zastraszając zmusili do wypłacenia gotówki z bankomatu, a także ukradli dekoder z jego mieszkania, po czym uciekli. W miniony wtorek (27 lutego br.) około godz. 14:00 oficer dyżurny chojnickiej policji odebrał telefon od mieszkańca Chojnic, który zgłosił rozbój. Dyżurny natychmiast zajął się sprawą i skierował na miejsce policjantów.

Z ustaleń mundurowych wynikało, że kilka minut po 13:00 do mieszkania pokrzywdzonego wtargnęło dwóch mężczyzn, którzy pobili 41 - latka uderzając go wielokrotnie w głowę i kopiąc po całym ciele. Żądali przy tym wydania pieniędzy, ponadto zastraszając zmusili go do wypłacenia gotówki z bankomatu, a także  ukradli z jego mieszkania dekoder telewizji kablowej. Pokrzywdzony oszacował starty na kwotę 1,5 tys. złotych.

Kryminalni z chojnickiej komendy policji pracujący nad sprawą tego rozboju po kilku godzinach zatrzymali pierwszego z podejrzanych. 32 - latek trafił do policyjnej celi.  Drugi z podejrzanych, 37 - letni mężczyzna trafił za kraty policyjnego aresztu już następnego dnia rano. Zachowanie tego mężczyzny wskazywało, że jest on najprawdopodobniej pod wpływem  środków odurzających.

Podczas przeszukania policjanci  przy nim znaleźli narkotyki, które zostały zabezpieczone do prowadzonej sprawy. Badanie narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie obu podejrzanym zarzutu rozboju, a 37- latek dodatkowo usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Wczoraj popołudniu sąd na wniosek prokuratora i policjantów zadecydował, że dwaj chojniczanie najbliższe dwa miesiące spędzą za kratami aresztu śledczego. Z uwagi na to, że mężczyźni dopuścili się tego przestępstwa w warunkach recydywy, może im grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

KPP

Zapisz

 1. 2 marca 2018  12:55   I dwóch chwastów mniej, ... (1)   anonim

  I dwóch chwastów mniej, pracować się nie chce to teraz sobie jeszcze odpoczną

  23
  1
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 3 marca 2018  06:26   wf   wf

   na povczątku policja powinna chwastów spałowac lolką , tak aby przez miesiac mieli sina pamiątke!!!

   2
   0