Dodatkowe 5 mln 75 tys. zł na deszczówki z Urzędu Marszałkowskiego

- Jest to zwiększenie dofinansowani na nasz projekt „Poprawa gospodarki wodami opadowymi i roztopowymi na terenie MOF Chojnice-Człuchów” - informuje Tomasz Kamiński, dyrektor wydziału programów rozwojowych w chojnickim ratuszu.

Kwota ponad 5 mln zł to dofinansowanie do trwających prac związanych z budową sieci kanalizacji deszczowej.   |  fot. A. Zajkowska

- Dzięki tym pieniądzom będziemy mogli dokładnie taką samą kwotę wyjąć z naszego wkładu własnego. Czyli, w tym trudnym okresie kiedy mamy niższe dochody, dostajemy środki, które zrekompensują nam pewne utracone kwoty i możemy te inwestycje dalej prowadzić. Chodzi m.in. o budowę zbiorników retencyjnych kolektorów, separatorów - mówi burmistrz Arseniusz Finster.

Łączna wartość całej inwestycji związanej z budową sieci kanalizacji deszczowej na terenie miasta Chojnice to blisko 79 mln 600 tys. zł, z czego 47 mln 600 tys. zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej. Termin wykonania całego zadania to koniec grudnia 2022 roku. Pieniądze zostaną oficjalnie wpisane do budżetu miasta uchwałą podczas sesji rady miasta, która odbędzie się 22 czerwca. Będzie to kolejna zmiana w budżecie w tym roku.

Podczas poprzednich, zdalnych, obrad gremium (11.05.) przegłosowano m.in. dołożenie 29 tys. 201 zł  do budowy obiektu przy ulicy Dworcowej, przeznaczenie 500 tys. zł na zakup dawnego banku PKO pod Warsztat Terapii Zajęciowej, 85 tys. zł na branżę elektryczną przy rewitalizacji targowiska przy ul. Młodzieżowej. Uchwałą do budżetu przyjęto także 40 tys. 79, 95 zł tzw. pieniędzy znaczonych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Kwota dedykowana jest na działania związane z ochroną środowiska.

Anna Zajkowska

 1. 18 maja 2020  21:26   Znowu Ja   ja

  A kiedy w końcu zrobią reszte ulic na oś Asnyka tzn ulice Brzechwy i Przybosia Jak pada deszcz to mamy u siebie zbiorniki retencyjne bez funduszy europejskich.

  6
  2
 2. 18 maja 2020  19:36   Koszt jednego metra ...   Radni kalkulowac KASE Za cos diety bierzeta

  Koszt jednego metra kwadratowego powierzchni nowego budynku to cztery tysiace a za milion siedemset tysiecy daloby czterysta dwadziscia piec metrow powierzchnio nowego obiektu budowlanego

  10
  4
 3. 18 maja 2020  19:25   Koszt zadania opiewa na ponad ...   Radni miejscy powiatowi

  Koszt zadania opiewa na ponad piec milionow siedemset tysiecy a Remont budynku na milion siedemsetysiec przy Igielskiej cztery gdzie ma powstac Centrum Rodzinie A budynek po PKO kupuja za poltora banki, remont przy igelskiej wyceniaja na bankie siedemset patoli HELLOW Cos tu Nie Gra

  11
  3
 4. 18 maja 2020  19:16   Czy dach targowiska przy ul. ...   Alert Ekologiczy gdzie ty Jestes

  Czy dach targowiska przy ul. Mlodziezowej zostanie pokryty solarami voltanicznymi by uzyskiwac prad ekologiczny

  12
  1