Dobry występ tenisistów

W niedzielę 15.11. w Hali Sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie rozegrany został trzeci turniej XXVIII Grand Prix Bytowa w Tenisie Stołowym. W zawodach wystartowało 37 zawodników, rywalizujących w trzech kategoriach.

Na turnieju dobrze spisała się reprezentacja UKS „Ósemka” BB Auto Chojnice.   |  fot. R. Megger

Kobiety – Open (7 zawodniczek), Juniorzy – rocznik 1998 i młodsi (17 osób), Seniorzy – rocznik 1997 i starsi (13 osób). Zawodnicy w poszczególnych kategoriach grali do dwóch przegranych meczów, a następnie o wyłonienie każdego miejsca. UKS „Ósemkę” BB Auto Chojnice reprezentowali: Michał Brieger, Bartłomiej Ossowski, Rafał Megger, Mateusz Żychliński, Max Żychliński, Iwona Gadomska i Jakub Mazur.

Bardzo dobrze wypadł nasz najmłodszy zawodnik Max Żychliński, który po przegraniu pierwszego spotkania wygrał pozostałe mecze i zajął 2 miejsce. Jeszcze lepiej poradził sobie Bartłomiej Ossowski, który nie przegrał ani jednego meczu, zostając tym samym zwycięzcą kategorii Junior.

Iwona Gadomska podobnie jak młodsi koledzy odnotowała bardzo dobry występ wygrywając wśród Kobiet. Mateusz Żychliński zakończył zmagania w Seniorach na 9 miejscu. Jakub Mazur startujący pierwszy raz w Grand Prix uplasował się na 7 pozycji.

Rafał Megger po raz kolejny zmierzył się w finale ze swoim klubowym kolegą Michałem. Niestety musiał uznać jego wyższość, przegrywając spotkanie 2:3. W walce o drugie miejsce Rafał pewnie pokonał swojego przeciwnika 3:0, kończąc zawody na drugim stopniu podium. Zwycięzcą kategorii został Michał Brieger, który po emocjonującej grze finałowej wywalczył 1. miejsce.

Za tydzień przed tenisistami stołowymi z Chojnic kolejny czwarty turnieju z cyklu Grand Prix Bytowa.