Dobry olimpijski debiut naszej żeglarki

Na dobrym 5 miejscu olimpijski wyścig finałowy w klasie 470 zakończyła załoga Irmina Mrózek Gliszczyńska z ChKŻ Chojnice i Agnieszka Skrzypulec z SEJK Pogoń Szczecin.

W finałowym wyścigu w Rio Irmina Mrózek Gliszczyńska i Agnieszka Skrzyulec przypłynęły na metę na 5 pozycji.   |  fot. internet

Ten decydujący wyścig uplasował je na 10 tym miejscu w świecie.  Wprawdzie nie zdobyły medalu, ale ta załoga będzie z pewnością dalej zdobywać najwyższe laury na innych prestiżowych regatach na świecie by ponownie zyskać kwalifikację na igrzyska w 2020 roku w Tokio.

- Dla Irminy to pierwszy start i spory sukces oraz promocja Chojnic – komentuje Arseniusz Finster, burmistrz Chojnic. - Chcemy wraz z ChKŻ przygotować specjalne spotkanie podziękowania oraz gratulacje,  także dla Agnieszki Skrzypulec.

Przypomnijmy, takie były oczekiwania trenerów oraz komandora ChKŻ, który ponad miesiąc temu oświadczył, że spodziewa się naszej żeglarki w pierwszej dziesiątce. Dodajmy, że to pierwszy start w igrzyskach sportowca w barwach chojnickiego klubu.

W obsadzie olimpijskich żeglarzy już po raz drugi startował także Kacper Ziemiński, który swe pierwsze kroki stawiał w ChKŻ.  Natomiast w gminie Chojnice pielęgnuje się pamięć o Bolesławie Drewku – wioślarzu ze Swornegaci, który stanął z osadą na podium olimpijskim w 1928 roku w Amsterdamie.